Tampa Bay slaví v NHL premiérový zisk Prezidentovy trofeje

7:09
New York - Hokejisté Tampy Bay porazili v pondělním utkání NHL Arizonu 4:1 a dosáhli poprvé v historii na Prezidentovu trofej pro vítěze základní části. Na jejím zisku se podíleli i dva čeští hokejisté - útočník Ondřej Palát a obránce Jan Rutta. Lightning vládnou lize o 21 bodů před Calgary a Bostonem.

Obránce Tampy Bay Jan Rutta (44) blokuje střelu Travise Boyda (72) z týmu Washingtonu. foto: ČTK/AP

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos se na obratu s Coyotes podílel v sedmé minutě vyrovnávající brankou na 1:1 a s 384. góly vytvořil nový klubový rekord. Na druhé místo odsunul Vincenta Lecavaliera.

Čeští zástupci se v pondělních duelech neprosadili. Tomáš Nosek se radoval z výhry Vegas na ledě San Jose 7:3 v souboji s dalším útočníkem Tomášem Hertlem. David Kämpf z Chicaga vyšel naprázdno při porážce Chicaga s Vancouverem 2:3 v prodloužení.