31. srpna 2017 21:19 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Teď vám ukážu! Ovečkin po kritice zhubl a dorazil do Washingtonu s předstihem.

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Alexander Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Ovečkin. | foto: Reuters

PRAHA Ve Washingtonu se objevil s nebývalým předstihem, navíc všechny překvapil, kolik kil dokázal během léta shodit. Tomu se říká proměna! Seznamte se s novým Alexandrem Ovečkinem. Hubenějším, vitálnějším a především hladovějším po úspěchu víc než kdy předtím.

Ruský bohatýr se chce za každou cenu zbavit nálepky hokejové hvězdy, která nikdy nedosáhne na úspěch.

Ale popořadě... Ovečkin býval ve Washingtonu roky nedotknutelným hráčem, jenže po uplynulé sezoně došla všem trpělivost.

Fanoušci se zlobili, že zase nedotáhl ambiciózní celek ke Stanley Cupu. Vedení a trenéři byli zklamaní, že během play-off, kdy měl jeho výkon gradovat, paradoxně zvadl. A ostatní, pro které je rivalem či neoblíbenou postavou, se mohli smíchy potrhat.

„Ale teď všem vytře zrak,“ slibuje jeho ruský parťák Jevgenij Kuzněcov.

Ovečkin se po vlně kritiky musel podvolit managementu klubu a slíbil, že během léta shodí. Jeho postava totiž už dávno nepřipomínala vrcholového sportovce, což celému světu „dokázal“ obrázky ze svatební party, na níž vysvlečený do půli těla rozjařeně vyzpěvoval hity své oblíbené kapely Boney M.

Oficiální záznamy NHL v jeho profilu udávaly v uplynulé sezoně váhu 239 liber, což je téměř 109 kg.

Podle mnohých se však tohle číslo během roku ještě o něco zvedlo. A upřímně: při jeho výšce 187 cm je taková nadváha velký problém.

„Zvlášť v době, kdy se hokej v lize zrychluje a on stárne. Samozřejmě jsme tohle téma probírali a sám Alex uznal, že se musí přizpůsobit, aby pro nás byl pořád platným hráčem,“ pravil Brian McLellan, generální manažer Capitals.

Ovečkin proto přes léto zásadně zapracoval na životosprávě. A také změnil svůj zažitý tréninkový plán, jehož průběh a výsledky musel na dálku neustále konzultovat s klubovými specialisty. Do Moskvy si ho dokonce v červenci přijel osobně zkontrolovat hlavní trenér Barry Trotz, jenž byl ve městě navštívit syna Tysona, který tam žije a studuje.

Vypadá to, že Ovečkin vzal tuhle výzvu hodně vážně, neboť po návratu za oceán svou postavou všem vyrazil dech.

„Saša slyšel po vypadnutí s Pittsburghem z play-off hodně negativních věcí. Je vidět, že chce všem dokázat, že to není pravda. Chce být tam, kde vždycky byl - na vrcholu, jednou ze superstar NHL. A také je ochotný tvrdě pracovat,“ řekl jeho další ruský kolega, obránce Dmitrij Orlov.

Impulzů, které Ovečkina ženou vpřed, je skutečně dost. Rád by utnul spekulace o tom, že se ho chce Washington zbavit. Také by chtěl zavřít pusu všem, kteří tvrdí, že ve 32 letech už není schopný být jedním z nejlepších střelců v NHL. Že neudrží krok s mladými. Že není schopný hrát týmově. Nebo že nebyl zrozen pro roli lídra týmu.

„Sami vidíte, že pro to dělá maximum. Zhubl a já věřím, že zase nasází 50 gólů,“ tvrdí Kuzněcov.

Sám Ovečkin o své proměně nepromluvil, mezi zámořské novináře po prvním tréninku na ledě nepřišel. To u něj ovšem není nic výjimečného, se slovy si hraje nerad. Mnohem raději posílá světu vzkazy přímo z ledu.

Orlov je přesvědčený: „Bude dobrý. Je to profesionál a moc dobře ví, co teď musí udělat.

  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz