12. dubna 2018 17:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kouč ruských vítězů OH Znarok končí u reprezentace. Kvůli psychickému stavu

Oleg Znarok a jeho vítězná radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oleg Znarok a jeho vítězná radost. | foto: Reuters

MOSKVA Trenér ruské hokejové reprezentace Oleg Znarok odstoupil necelé dva měsíce po olympijském triumfu v Pchjongčchangu kvůli psychickému vyčerpání z funkce. Na květnovém světovém šampionátu v Dánsku povede Rusko jeden z jeho dosavadních asistentů Ilja Vorobjov. Znarok, který má smlouvu do konce května, bude u týmu působit jako poradce. Oznámil to předseda národního svazu Vladislav Treťjak.

„Znarok toho pro nás udělal hodně. Vyhrál olympiádu, na světových šampionátech získal čtyři medaile. Čelil však velkému tlaku, jak v Petrohradě, tak v reprezentaci. Proto teď národní tým dočasně povede Vorobjov a Znarok bude jeho konzultantem,“ řekl Treťjak.

Pětapadesátiletý Znarok se „sborné“ ujal před čtyřmi lety a hned ji dovedl ke světovému titulu. Díky stříbru a dvěma bronzům nevyšli Rusové naprázdno ani na následujících šampionátech, v únoru v Koreji získali první samostatné olympijské zlato, 26 let po triumfu týmu SNS.

Současně s reprezentací Znarok působil jako hlavní kouč Petrohradu, s nímž loni vybojoval v KHL titul. Letos vypadl jeho tým ve finále Západní konference s CSKA Moskva a Znarok na jeho lavičce také končí. I v SKA by jej měl podle ruských médií nahradit Vorobjov, který loni v listopadu předčasně skončil v Magnitogorsku, s kterým v roce 2016 získal Gagarinův pohár. 

Ruská euforie.
Oleg Znarok

Hokejové mistrovství světa začne 4. května. Rusko bude jedním ze soupeřů českých hokejistů v základní skupině.

ČTK

Čeští školáci tráví nad úkoly méně času oproti jiným zemím
Čeští školáci tráví nad úkoly méně času oproti jiným zemím

České děti na základních školách nemají tolik úkolů. S tímto tvrzením přišel Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu, který provedl studii. Podle něj má každá země na děti trochu jiné nároky a Česko patří mezi ty méně náročné.

Najdete na Lidovky.cz