Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Růžička zhlédne derby, pak bude volat do NHL. Má zájem i o Pastrňáka

Sport

  6:30
JIHLAVA - Ještě na konci minulého roku trenér Vladimír Růžička tvrdil: "Na mistrovství světa budu brát jenom zkušené hokejisty, kterým budu věřit, že zvládnou ten obrovský tlak." Stačilo pár měsíců, aby změnil názor. Šanci zahrát si na šampionátu v Praze má i 18letý David Pastrňák z Bostonu. "Mám o něj zájem, spolu s Davidem Krejčím," prohlásil kouč.

Vladimír Růžička při své obnovené premiéře na lavičce národního týmu foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Situace v NHL se vyjasňuje, kdo další vás zajímá?
Vyjasňuje, ale počkáme si do pondělí. Nechci předbíhat, protože hráče ještě čekají výstupní prohlídky. Je teď zbytečné něco řešit, protože si vždycky povídáme, a pak je všechno jinak. Každopádně budu chtít, aby kluci, kteří dostanou v NHL povolení, přiletěli co nejdřív.

Češi v přípravě stále nenašli přemožitele. Slovensko porazili i podruhé

Takže strávíte víkend telefonováním?
V sobotu se pojedu podívat na trénink do Chomutova. Odpoledne se podívám na Litvínov ve finále, potom na fotbalové derby a pak budu obvolávat kluky z NHL. V neděli taky.

Jak vám komplikuje plány fakt, že Winnipeg postoupil do play off?
Pokud jde o Ondru Pavelce, tak jsme domluvení. Když bude šance, tak přijede. Jinak máme brankáře vyřešené, šanci bych dal Francouzovi. Teď stavím hodně Kováře, protože nemá odchytáno zase tolik zápasů a je to vynikající gólman. Potřebujeme, aby měl formu. Chytá velice dobře.

Největší potíže budete mít se skládáním obrany. Jak to vypadá s Blaťákem a Němcem?
Míra Blaťák s námi začne trénovat od pondělí a uvidíme, jak na tom bude. Na rovinu ale říkám, že když nebude schopný odcestovat na zápasy do Švédska, tak z nominace asi vypadne. Pokud jde o Ondru Němce, tak mi fyzioterapeut Pavel Kolář říkal, že by měl být v pořádku. Ještě přijede Michal Jordán.

A co Jan Hejda, který řekl, že jste jediný, kdo ho může přemluvit k návratu do reprezentace?
Honzovi budu volat. Dopisovali jsme si, v sobotu má s Coloradem poslední zápas, tak se mu pak hned ozvu. V neděli budu obvolávat, takže v pondělí vám řeknu.

Na zápasy do Jihlavy jste nebral ani Sobotku a Koukala. Jak to s nimi vypadá?
U obou budeme chtít, aby s námi už jeli do Švédska, s oběma počítáme. Teď jsme chtěli, aby si malinko odpočinuli, protože potom do toho budou muset trochu šlapat.

Ondřej Weissmann (vlevo) a Vladimír Růžička na střídačce národního týmu.
Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička.

S kterými novými hráči počítáte na pondělní sraz?
Přijde Michal Vondrka, Buchtele a Polášek. Teď jsme z kádru vyřadili Jeřábka, Svačinu, Romana a Pohla.

Kolik hráčů ze současného týmu má jisté místo pro mistrovství?
Pár jich je, ale jmenovat nebudu. Ještě se hraje finále extraligy, v Petrohradu je Červenka. Pořád opakuju, že tohle mužstvo má velice dobrý charakter, s klukama se dobře pracuje. Jedou nadoraz a jsem rád, že do sebe dostávají zápasy. Jejich čas určitě přijde.

Autor:

Mohlo by vás zajímat