Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Třinec odjíždí ze Zlína s prázdnou, prohrál 5:1

20:44aktualizováno  20:54
ZLÍN - Hokejisté Zlína porazili v přímém souboji o šestou příčku v předehrávce 43. kola extraligy úřadujícího mistra z Třince 5:1. Utkání rozhodl závěr první třetiny, kdy vstřelil dva góly ve dvojnásobných přesilovkách Petr Leška. Berani vyhráli po pěti porážkách za sebou a podruhé z deseti uplynulých utkání.

Zlín - Třinec. foto: ČTK

Již v úvodní desetiminutovce byli na straně Zlína vyloučeni Tesařík s Důrasem, zatímco v týmu hostů si menší trest odpykal Klimenta. Mírnou převahu měl Třinec, ale gólově se neprosadil.

Ve druhé polovině první třetiny se o slovo přihlásil Zlín, který otevřel skóre. Z krátkého pobytu v útočném pásmu se střelou z mezikruží prosadil Holík. Zlín se ale z vedení neradoval dlouho, neboť po necelých třech minutách vyrovnal střelou z pravého kruhu pro vhazování Varaďa.

Zlín - Třinec 5:1

Branky a nahrávky: 12. Holík (Ondráček), 20. Leška (Hamrlík, Zámorský), 20. Leška (Zámorský, Hamrlík), 54. Čajánek (Zámorský, Důras), 55. Köhler z trest. střílení - 15. Varaďa (Hrabal). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Bláha, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 3549.

Ke konci třetiny doplatili hráči Třince na nedisciplinovanost. V poslední minutě úvodního dějství se ve dvou dvojnásobných přesilovkách prosadil Leška. Oba góly zlínského útočníka od sebe dělilo jen 20 sekund.

Zlín povzbuzený vedením se i ve druhém dějství tlačil do branky, další trefu ale nepřidal. Třinec se do obranného pásma soupeře dostával sporadicky.

Po polovině duelu se Zlín ubránil po vyloučení Hamrlíka. Byl to jediný trest v prostřední části. Poté do přečíslení tři na jednoho ujeli hráči Zlína, Důras s pukem na holi místo přihrávky zblízka vystřelil do připraveného brankáře Hamerlíka. Po dvou třetinách tak drželi domácí hokejisté slibný náskok.

Vedení uhájil Horčička

V posledním dějství Zlín pozorně bránil a s ubývajícím časem klesaly šance Ocelářů na zkorigování výsledku. Slezský klub nevyužil ani třetí vyloučení Důrase a následný prohřešek Hamrlíka. V oslabení hasil třinecké šance brankář Horčička. Hokejisté Zlína drama nepřipustili i díky svému brankáři, jenž se vyznamenal po závaru.

Jakékoliv šance na bodový zisk pro Třinec utnul Čajánek, jenž nekompromisně propálil Hamerlíka. Kalich hořkosti si do dna vypil třinecký brankář v 55. minutě. Lojek fauloval Köhlera a rozhodčí nařídili trestné střílení. Zlínský útočník povedeným bekhendovým blafákem nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci a určil konečnou podobu výsledku.