19. listopadu 2015 11:02 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Revoluční novinka: Utkání hvězd NHL se bude hrát jako miniturnaj tři na tři

Brankář Red Wings Petr Mrázek vykryl střelu Alexe Burrowse z Vancouver Canucks. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Red Wings Petr Mrázek vykryl střelu Alexe Burrowse z Vancouver Canucks. | foto: APČTK

NEW YORK Hokejová NHL se rozhodla pro revoluční změnu formátu Utkání hvězd, jež se v této sezoně uskuteční 31. ledna v Nashville. Místo jednoho exhibičního duelu se bude jednat o miniturnaj čtyř týmů zastupujících jednotlivé divize, které budou hrát své dvacetiminutové zápasy po vzoru prodloužení pouze se třemi bruslaři na ledě. Vítězné mužstvo získá prémii milion dolarů.

Každý tým se bude skládat z 11 hráčů - šesti útočníků, tří obránců a dvou brankářů. Fanoušci vyberou jednoho hráče reprezentujícího každou divizi, kteří budou zároveň kapitány, zbylých 40 hokejistů nominuje NHL. Své zástupce bude mít na exhibici všech 30 klubů NHL.

V prvních dvou dvacetiminutových duelech se výběry utkají o postup do finále. Semifinále budou hrát proti sobě týmy z jednotlivých konferencí, tedy Atlantická divize s Metropolitní a Centrální s Pacifickou.

Ve třetí dvacetiminutovce se mužstva střetnou o celkové prvenství. Pokud duely skončí remízou, o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

ČTK