15. prosince 2015 5:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Zákeřnost v ženské hokejové lize. Za pěsti padl první disciplinární trest

Hráčky Connecticutu se radují ze vstřelené branky (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráčky Connecticutu se radují ze vstřelené branky (ilustrační foto). | foto: NWHL

PRAHA I ženy umí přitvrdit. Soutěž National Women's Hockey League, jakási ženská obdoba NHL, rozjela za mořem svůj první ročník a v uplynulém týdnu rozdalo její vedení první disciplinární trest. Za agresivní zákrok ho vyfasovala obránkyně Connecticutu Molly Engstromová, která soupeřku nejprve krosčekovala a pak uzemnila pěstí.

Byl to střet daleko za hranicí pravidel. Engstromová si v zápase Connecticutu proti Buffalu počkala na soupeřku Meghan Dugganovou a zezadu jí, zcela mimo hlavní dění na hrací ploše, atakovala.

Nejdříve krosčekem, poté se obě sokyně začaly pošťuchovat a Engstromová neváhala přímo před zraky rozhodčí použít pěsti.

Agresorka dostala trest na pět minut a do konce utkání, takže se už mezi mantinely neobjevila. Navrch ještě vyfasovala displinární distanc na jeden zápas, což je vzhledem k tomu, že se ženská NWHL, hraje jen na 18. kol, příměřený trest.

Vedení soutěže už bylo donuceno lehce upravit pravidla. Stalo se tak poté, co se Taylor Holzeová z týmu New York Riveters nešťastně zranila o otevřená dvířka střídačky. Od té doby jsou hráčky během střídání při hře nuceni přeskakovat hrazení.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!