Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vašíček si vyšlápl na Varaďu. Dostal naloženo

Sport

  18:40
PRAHA - Slavii nevyšel ani druhý pokus o ukončení semifinálové série s Třincem a na domácím ledě podlehla Třinci 3:5. Přestože vedla ve druhé třetině 3:1. Domácí hokejisté byli z vyrovnání série na 3:3 hodně frustrovaní. Emoce musely ven. Po svém se toho ujal domácí silák Jiří Vašíček. V čase 19:56 shodil rukavice a rozdal si to v pěstním souboji s tvrďákem Třince Václavem Varaďou...

Slavia - Třinec (Jiří Vašíček a Václav Varaďa při bitce) foto: ČTK

Slavia i potřetí v letošním play off dotáhne svou sérii až do rozhodujícího duelu. A potřetí v řadě nedokázali svěřenci kouče Vladimíra Růžičky využít dva mečboly. V předkole proti Karlovým Varům, ve čtvrtfinále proti Liberci i nyní v semifinále proti Třinci vedli vždy o dva zápasy (2:0 v předkole, hrálo se na tři vítězné a dvakrát 3:1, pozn. redakce), vždy se ale muselo rozhodnout až v pátém, respektive sedmém zápase série.

Není se co divit, že v závěru středečního duelu byli sešívaní pořádně nervózní. S ohledem na to, že jak Slavia, tak Třinec mají ve svém středu zlé muže, možnost pěstního souboje se přímo nabízela. A také na něj nakonec došlo. V čase 19:56 se do sebe pustili u střídaček domácí tvrďák Jiří Vašíček s Václavem Varaďou z Třince.

VAŠÍČEK VS. VARAĎA

Vašíčkovi v ruční výměně názorů nezabránil ani fakt, že v pondělí přišel v Třinci o tři zuby. Do Varadi, ošlehaného bitvami z NHL, se pustil pořádně zhurta a dlouho měl navrch. Jenže jakmile se třinecký pořízek zbavil chráničů, svého vyzyvatele tvrdě ztrestal dvěma přesnými údery. Nažhavený Varaďa poté ještě bojovnými gesty hecoval hlediště i slávistickou střídačku.

"Já tohle beru, bylo to jeden na jednoho, férová bitka dvou chlapů. Oceňuji, že to tak bylo i ze strany Varadi, lidi si to užili," pochvaloval si pomlácený Vašíček, který je pravidelně největším otloukánkem bojů o titul. V loňském play off jej v bitce zbil další borec, který zažil atmosféru NHL, litvínovský Roman Vopat...

VAŠÍČEK VS. VOPAT