Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Vedoucí Plzeň přetlačila doma Slavii

22:22
ZLÍN - Plzeňští hokejisté porazili díky gólu Tomáše Vlasáka z 59. minuty pražskou Slavii 3:2. Dramatické utkání zvládli lépe Západočeši, kteří na domácím ledě získali proti Slavii tři body po více než pěti letech a celkově vyhráli ve dnes vyprodané ČEZ Areně již pojedenácté za sebou.

Radost hokejistů Slavie. foto: ČTK

Hokejisté Zlína porazili ve 46. kole O2 extraligy pražskou Spartu 4:1. V utkání bylo k vidění několik šarvátek, po nichž pro mnoho hráčů na obou stranách zápas předčasně skončil. Berani rozhodli o svém vítězství vynikajícím nástupem, neboť v osmé minutě vedli již 3:0 a ukončili tak čtyřzápasovou vítěznou sérii Pražanů.

Litvínov v severočeském derby s Libercem 1:2 a v důležitém souboji o postavení v první desítce tak nebodoval. Litvínov prohrál osmý z posledních 10 zápasů, Bílí Tygři si naopak připsali druhou výhru po sérii sedmi porážek. Litvínov vyrukoval do boje o předkolo play off s Libercem s tajným trumfem v podání hrajícího asistenta trenéra Jiřího Šlégra, který nastupoval pravidelně ve čtvrté formaci s juniorem Petrem Kousalíkem, který tak sbíral velmi cenné zkušenosti vedle litvínovské legendy.

Kladno zdolalo Mladou Boleslav 3:2 v prodloužení a poprvé v sezoně ji dokázali porazit.

Poslední tým tabulky sice ztratil 49 vteřin před koncem třetí třetiny vedení 2:1, ale v čase 64:18 rozhodl obránce Vladimír Kameš. Na třinácté Brno už Kladno, které zabralo po třech porážkách, ztrácí dva body. Hosté prohráli počtvrté za sebou a mají před Kladnem na dvanáctém místě osmibodový náskok.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Pardubice 3:2. O vítězství Jihočechů nad třetím týmem tabulky rozhodl v 54. minutě útočník Tomáš Vak. Mountfield dnešní výhrou ukončil sérii čtyř porážek.

Hostům k bodovému zisku nepomohl ani gól a asistence Romana Červenky. Plzeňské mužstvo táhl Petr Vampola, který finálními přihrávkami připravil všechny tři góly.

46- kolo

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 2:1, 1:1), HC Mountfield Č. Budějovice - HC Eaton Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0), HC Benzina Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0), HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (3:1, 1:0, 0:0).