14. května 2017 12:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Daroval 10 milionů dolarů dětem. Ty teď Subbanovi zpívají k narozeninám

14. P. K. SUBBAN (MONTREAL CANADIANS) – 72 milionů dolarů na 8 let. Výstřední... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 14. P. K. SUBBAN (MONTREAL CANADIANS) – 72 milionů dolarů na 8 let. Výstřední... | foto: Reuters

Daroval 10 milionů dolarů dětské nemocnici v Montrealu, což je považováno za „největší filantropický čin sportovce v kanadské historii“. I když byl kanadský hokejista P. K. Subban vloni vyměněn z Montrealu do Nashvillu, děti z „jeho“ nemocnice na něj nezapomněly a vynikajícímu obránci zazpívaly k sobotním 28. narozeninám.

„Happy Birthday, P. K!“, zní sborově z videa, které se objevilo na twitterovém účtu montrealské dětské nemocnice. Desítky pacientů, jejich rodičů i pracovníků vyjadřují vděčnost Subbanovi za to, že zařízení v roce 2015 věnoval 10 milionů dolarů (asi 244 milionů korun).

Peníze budou nemocnici chodit postupně až do roku 2022, část z nich pomohla založit nadaci „P. K. Helping Hands“. Ta má zajistit běžný chod rodin s těžce nemocnými dětmi tak, aby se mohly soustředit pouze na léčbu.

„Věřím, že v životě není určující, čeho ty sám dosáhneš, ale co uděláš pro ostatní,“ řekl před dvěma lety Subban, nyní bojující ve finále Západní konference v dresu Nashvillu, k svému filantropickému činu. A děti na něj nezapomínají...

okaOndřej Kopřiva

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.