25. dubna 2010 13:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Hokejový tvrďák dostal holí do zubů a následně si jeden sám vytáhl

Eric Belanger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eric Belanger. | foto: www.youtube.com

WASHINGTON Další důkaz pro fanoušci, že hokej je pro skutečně tvrdé chlapy, přineslo utkání Washingtonu s Montrealem. V první třetině pátého zápasu play off mezi oběma týmy fauloval vysokou holí washingtonského útočníka Belangera obránce soupeře Bergeron. Tvrďák Caps si poté na střídačce při ošetřování zraněné pusy vytáhl zub.

Eric Belanger patří mezi nejtvrdší hokejisty Washingtonu a že skutečně není z "těsta" předvel opravdu kuriózním způsobem. V pátém zápase série play off mezi jeho Washingtonem a Montrealem (Canadians vyhráli nakonec 2:1) jej nepříjemně trefil do tváře vysokou holí obránce soupeře Marc-André Bergeron.

Belanger po chvíli odjel na střídačku k ošetření krvavé tváře, Bergeron na trestnou. A odtamtud stejně jako celá hala poté s údivem sledoval, jak Belanger prstem naznačí lékaři: stop! A poté si s ledovým klidem zaloví v puse a vytáhne jeden uvolnění zub, které následně podává překvapenému ošetřovateli.

Zda na uvolněné místo v puse nechá udělat novou korunku nebo se bude na soupeře po případném vítězství v sérii usmívat z mezerou mezi zuby stejně jako jeho kapitán Alexander Ovečkin se uvidí již dnes, kdy se oba soupeři utkají v šestém zápase. Capitals vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz