Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Hrůzostrašný záběr. Po Frolíkově nešťastném zákroku zůstal ležet obránce Devils nehybně na ledě

Sport

  6:00
NEW YORK - Jeho Calgary vyhrálo posedmé v řadě, když zvítězilo 2:1 na ledě New Jersey, Michael Frolík však náladu na slavení neměl. Český útočník Flames totiž nešťastným zákrokem přirazil švýcarského obránce Devils Mirco Müllera hlavou k mantinelu a ten poté opouštěl led na nosítkách až po několika minutách.

Mirco Müller je odvážen z ledu na nosítkách. foto: ČTK/AP

VIDEO: Jako za starých časů. Reprezentační gólman Francouz přejel celý led a srazil k zemi gólmana soupeře

Frolíkův spoluhráč a krajan David Rittich, který se o výhru přičinil 19 zákroky, z bezprostřední blízkosti sledoval, jak se lékařské týmy obou mužstev snaží Müllera za jeho brankou stabilizovat.

Müller totiž po souboji o puk s Frolíkem ztratil rovnováhu, narazil hlavou do mantinelu, navíc jej český útočník v pádu ještě jednou na mantinel nešťastně přišpendlil.

Naštěstí však Müller vážnější zranění neutrpěl, což potvrdilo jeho gesto zdvihnutého palce při cestě na nosítkách z ledu. 

„Spadl jsem při tom na něho a věděl jsem, že jde hlavou na mantinel. Hned jsem si říkal: ‚Panebože, to bude špatné.‘ Když ho odnášeli a ukázal divákům palec, ulevilo se mi. To bývá obvykle dobré znamení,“ řekl Frolík po zápase.

„Říkali mi, že je to lepší, než sami očekávali. Doufám, že bude OK. Vyděsí vás, když se něco takového stane. Uvědomíte si, jak nebezpečný může hokej být,“ dodal český útočník.

Trenér New Jersey John Hynes si po utkání oddechl, že byl jeho svěřenec před odjezdem do nemocnice při vědomí a že hýbal všemi končetinami.

Podívejte se na nešťastný Müllerův náraz na mantinel. 

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat