Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Hrůzostrašný záběr. Po Frolíkově nešťastném zákroku zůstal ležet obránce Devils nehybně na ledě

Sport

  6:00
NEW YORK - Jeho Calgary vyhrálo posedmé v řadě, když zvítězilo 2:1 na ledě New Jersey, Michael Frolík však náladu na slavení neměl. Český útočník Flames totiž nešťastným zákrokem přirazil švýcarského obránce Devils Mirco Müllera hlavou k mantinelu a ten poté opouštěl led na nosítkách až po několika minutách.

Mirco Müller je odvážen z ledu na nosítkách. foto: ČTK/AP

VIDEO: Jako za starých časů. Reprezentační gólman Francouz přejel celý led a srazil k zemi gólmana soupeře

Frolíkův spoluhráč a krajan David Rittich, který se o výhru přičinil 19 zákroky, z bezprostřední blízkosti sledoval, jak se lékařské týmy obou mužstev snaží Müllera za jeho brankou stabilizovat.

Müller totiž po souboji o puk s Frolíkem ztratil rovnováhu, narazil hlavou do mantinelu, navíc jej český útočník v pádu ještě jednou na mantinel nešťastně přišpendlil.

Naštěstí však Müller vážnější zranění neutrpěl, což potvrdilo jeho gesto zdvihnutého palce při cestě na nosítkách z ledu. 

„Spadl jsem při tom na něho a věděl jsem, že jde hlavou na mantinel. Hned jsem si říkal: ‚Panebože, to bude špatné.‘ Když ho odnášeli a ukázal divákům palec, ulevilo se mi. To bývá obvykle dobré znamení,“ řekl Frolík po zápase.

„Říkali mi, že je to lepší, než sami očekávali. Doufám, že bude OK. Vyděsí vás, když se něco takového stane. Uvědomíte si, jak nebezpečný může hokej být,“ dodal český útočník.

Trenér New Jersey John Hynes si po utkání oddechl, že byl jeho svěřenec před odjezdem do nemocnice při vědomí a že hýbal všemi končetinami.

Podívejte se na nešťastný Müllerův náraz na mantinel. 

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...