16. května 2011 22:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Největší okamžiky hokejového MS

Finsko - Rusko (gól Granlunda) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finsko - Rusko (gól Granlunda) | foto: ČTK

BRATISLAVA/PRAHA O tomhle se mluvilo aneb Největší okamžiky mistrovství světa na Slovensku. Lidové noviny pro vás připravily pět momentů, které utkvěly v paměti.

Povstání trpaslíků
Švédové se po padesáti letech museli sklonit před vikingy z Norska. Rusové naopak dostali vůbec poprvé na světových šampionátech lekci od Němců. Favority ale trápili Dánové, Lotyši nebo Slovinci.

Slovenská beznaděj
Domácí výběr s kanadským trenérem Hanlonem na lavičce měl velké ambice. Porážky s Němci, Rusy, Čechy i Finy znamenaly stopku ještě před čtvrtfinále. Pořádající stát nevyhrál světový šampionát už 25 let.

Ruský hrubián
Málokdo vyvolal tolik negativních emocí jako ruský útočník Jevgenij Arťuchin. V kvalifikační skupině zranil Milana Michálka a Karla Rachůnka. Kanaďan Andrew Ladd střet ve čtvrtfinále odnesl zlomeným nosem.

Jágrova fantazie
V hokeji dokázal úplně všechno. Ale na první reprezentační hattrick si musel geniální Jaromír Jágr počkat až do 39 let. Ve čtvrtfinále zničil třemi brankami Američany a Česko opět propadlo "jágrmanii".

Drzý kousek mladého Fina
Rusové si brousili zuby na čtvrté finále v řadě. Marně. Na kolena je srazil teprve devatenáctiletý Mikael Granlund famózní "florbalovou" fintou. Za brankou nabral puk na čepel a donesl jej do šibenice.

Lidové noviny