Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

10:00
PRAHA - Na ty bitvy se těší vždy celá NHL. Letos se utkaly týmy dvou největších hvězd NHL Alexandera Ovečkina a Sidney Crosbyho počtvrté a vždy se z vítězství radovali hokejisté Washingtonu. Ovečkin se navíc gólem do prázdné branky dvě desitiny sekundy před závěrečnou sirénou dotáhl na svého velkého rivala také v střelecké tabulce soutěže.

Alexander Ovečkin a Sidney Crosby. foto: Reuters

6:3, 5:4 v prodloužení, 4:3 na nájezdy a opět 6:3. To jsou letošní výsledky vzájemných zápasů Washingtonu Capitals a Pittsburghu Penguins, které zámořští komentátoři překřtili díky souboji dvou největších hvězd ligy na "hvězdné války".

Čtvrtý díl úchvatné hokejové podívané se uskutečnil dnes v noci. A oba kapitáni - hostující Alexander Ovečkin i domácí Sidney Crosby byli hodně vidět. "MVP, MVP, MVP" skandovala zaplněná Mellon Aréna několikrát během večera a bylo jasné komu zkratka pro cenu pro nejlepší hráče ligy patří - domácí modle Sidney Crosbymu.

PITTSBURGH PENGUINS 3:6 WASHINGTON CAPITALS:

"Hrál neuvěřitelný zápas. Opět ukázal, jak je to velký hráč," poklonil se mu po zápase jeho rival Ovečkin. Je to ovšem ruský bohatýr, který střelecky i ve čtvrtém zápase v této sezoně svého rivala porazil. Capitals se tak důkladně pomstili za loňské vyřazení v semifinále play off Východní konference. I když...

"Zápasy v play off jsou úplně o něčem jiném. Je hezké je porazit, ale pokud se potkáme v bojích o Stanley Cup, bude se začínat od nuly. Nemyslím, že by nám naše výhry nad nimi dávali do play off nějakou výhodu," krotil nadšení fanoušků Caps kouč Bruce Boudreau. Základem dnešní výhry byla především psychická odolnost hráčů z hlavního města USA.

Ovečkin a Boudreau.

Washington v zápase ani jednou neprohrával, domácí ovšem bojovali a třikrát se přiblížili na rozdíl jedné branky. Ve 26. minutě snižoval na 1:2 z pohledu domácích svou 48. trefou v sezoně Sidney Crosby, který tak v té chvíli uskočil v tabulce střelců Ovečkinovi o dvě branky.

Jenže ruský kanonýr si nechal drtivou odpověď do poslední třetiny. Za stavu 4:3 se domácí nadechovali k mocnému finiši, jenže ve 43. minutě putoval na trestnou lavici Bill Guerin. Capitals první a jedinou přesilovku (!) v zápase využili dokonale, hned z buly přiťuknul na Ovečkina Backstrom a bylo to 5:3.

Sloan si vyšlápnul na Crosbyho.

Druhý úder čtyřiadvacetileté mašiny s nevyčerpatelnou energií přišel v závěru. "Tučňáci" se v posledních dvou minutách odhodlali i k dlouhé hře bez brankáře. Na závěrečnou půlminutku šel na led i Ovečkin a Capitals tah vyšel. Backstrom našel na modré svého parťáka a ruský car 2 desetiny(!) před koncem zápasu zvýšil na 6:3. Důležitější v té chvíli ale bylo, že boj o Maurice Richard Trophy pro nejlepší střelce ligy byl opět vyrovnán (48:48).

Ovečkin tak má momentálně nad Crosbym navrch, toho ale může zatím hřát fakt, že v okamžicích, kdy jde do tuhého, svého soka poráží. Stalo se tak již ve zmiňované loňské úchvatné sérii v play-off, ale také letos ve čtvrtfinále olympijského turnaje, kdy Kanada vypráskala ruskou sbornou 7:3.

A všichni fanoušci si přejí pokračovaní "hvězdných válek" také v bojích o Stanley Cup. Určitě je se nač těšit...

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL

Buffalo - NY Rangers 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Roy, 15. Stafford, 26. Hecht, 34. Lydman, 43. Ennis - 7. Prust, 19. Parenteau. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.690.

NY Islanders - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 13. Comeau, 43. Bergenheim, 58. Nielsen, rozhodující sam. nájezd Moulson - 28. Plekanec, 30. Gionta, 47. Lapierre. Střely na branku: 42:31. Diváci: 10.263.

Toronto - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Giroux, 59. M. Richards. Střely na branku: 23:23. Diváci: 19.366.

Atlanta - New Jersey 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 16. McAmmond, 21. Parise, 41. Zajac (Škoula). Střely na branku: 19:27. Diváci: 12.038.

Pittsburgh - Washington 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
Branky: 30. a 41. Leopold, 27. Crosby - 43. a 60. Ovečkin, 14. Sjomin, 21. Knuble, 27. Fleischmann, 39. Bradley. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.132.

Florida - Ottawa 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 29. Matthias, 48. Kreps - 18. a 45. Fisher, 24. Karlsson, 30. Neil, 47. J. Ruutu. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Střely na branku: 34:28. Diváci: 11.790.

Dallas - Chicago 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 28. Ott, 53. Neal - 20. a 43. Fraser, 1. Hossa, 26. Toews, 50. Kane. Střely na branku: 28:38. Diváci: 17.826.

Calgary - San Jose 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Bourque - 11. R. Blake, 26. McGinn. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.289.

Tampa Bay - Carolina 5:8 (1:5, 2:2, 2:1)
Branky: 25. a 57. Bochenski, 6. Stamkos, 35. Purcell, 56. Meszároš - 9. a 20. Bowman, 11. a 20. Brind'Amour, 27. a 30. E. Staal, 18. J. Jokinen, 60. Larose. Střely na branku: 37:41. Diváci: 12.454.

Vancouver - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. a 56. D. Sedin, 28. Raymond - 7. Tucker, 19. Galiardi, 35. Stastny, rozhodující sam. nájezd Duchene. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.810.

Anaheim - Los Angeles 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 17. a 33. Selänne, 6. J. Blake, 23. Ryan - 30. Brown, 37. Frolov, 48. Justin Williams, 59. Handzuš, rozhodující sam. nájezd Kopitar. Střely na branku: 21:40. Diváci: 16.278.