Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Ve stopách Ovečkina s Jágrem. Junioři na MS přitvrdili

Sport

  22:36
PRAHA - Ty situace se v lecčem podobají. A probouzejí i podobné diskuse: byl to faul nebo šlo o čistý zákrok? Na olympijském turnaji srazil velmi tvrdě Alexander Ovečkin Jaromíra Jágra, zatímco na probíhajícím mistrovství světa hokejistů do dvaceti let Kanaďan Zack Kassian téměř totožným atakem poslal k ledu Petra Šenkeříka.

Česko - Kanada (zraněný Šenkeřík) foto: ČTK

Reportáž ze zápasu

S mladým Čechem to ale po střetu vypadalo o mnoho vážněji než s jeho hvězdným vzorem. Dlouho ležel na ploše, ztratil vědomí a dokonce museli zasahovat lékaři. Podezření na otřes mozku se ale nepotvrdila. Šenkeříkův stav se začal výrazně zlepšovat už v kabině.

Zákrok Kassian na Šenkeříka:

Střetu předcházela klička do prostoru, do něhož se ale ze strany jako tank přiřítil tvrďák Kassian. Odchovanec zlínského hokeje o něm nevěděl, a na srážku tak nebyl připraven... Nájezdníka za ni rozhodčí ohodnotil pěti minutami a trestem do konce utkání.

Za to následuje automatický i jednozápasový distanc, disciplinární komise jej Kanaďanovi ale zdvojnásobila. Podle mnohých odborníků ovšem zbytečně - takto tvrdý zákrok bývá často tolerován, zejména za mořem.

Zákrok Ovečkina na Jágra :

Jinak k podobně vyhlížejícímu zákroku přistoupil rozhodčí i na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Ovečkina tehdy vůbec nepotrestali. "Takových situací je v hokeji miliony, vůbec k tomu nemělo dojít," uznal zklamaný Jágr vlastní chybu. Chybu, která ho mrzela o to víc, že z následného ruského útoku padla důležitá branka.

Tresty na mistrovství světa juniorů

Zack Kassian (KAN) - 2 zápasy za hrubý faul
Peter Hraško (SVK) - 1 zápas za faul loktem
Martin Marinčin (SVK) - 1 zápas za hrubý faul