Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Ve stopách Ovečkina s Jágrem. Junioři na MS přitvrdili

Sport

  22:36
PRAHA - Ty situace se v lecčem podobají. A probouzejí i podobné diskuse: byl to faul nebo šlo o čistý zákrok? Na olympijském turnaji srazil velmi tvrdě Alexander Ovečkin Jaromíra Jágra, zatímco na probíhajícím mistrovství světa hokejistů do dvaceti let Kanaďan Zack Kassian téměř totožným atakem poslal k ledu Petra Šenkeříka.

Česko - Kanada (zraněný Šenkeřík) foto: ČTK

Reportáž ze zápasu

S mladým Čechem to ale po střetu vypadalo o mnoho vážněji než s jeho hvězdným vzorem. Dlouho ležel na ploše, ztratil vědomí a dokonce museli zasahovat lékaři. Podezření na otřes mozku se ale nepotvrdila. Šenkeříkův stav se začal výrazně zlepšovat už v kabině.

Zákrok Kassian na Šenkeříka:

Střetu předcházela klička do prostoru, do něhož se ale ze strany jako tank přiřítil tvrďák Kassian. Odchovanec zlínského hokeje o něm nevěděl, a na srážku tak nebyl připraven... Nájezdníka za ni rozhodčí ohodnotil pěti minutami a trestem do konce utkání.

Za to následuje automatický i jednozápasový distanc, disciplinární komise jej Kanaďanovi ale zdvojnásobila. Podle mnohých odborníků ovšem zbytečně - takto tvrdý zákrok bývá často tolerován, zejména za mořem.

Zákrok Ovečkina na Jágra :

Jinak k podobně vyhlížejícímu zákroku přistoupil rozhodčí i na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Ovečkina tehdy vůbec nepotrestali. "Takových situací je v hokeji miliony, vůbec k tomu nemělo dojít," uznal zklamaný Jágr vlastní chybu. Chybu, která ho mrzela o to víc, že z následného ruského útoku padla důležitá branka.

Tresty na mistrovství světa juniorů

Zack Kassian (KAN) - 2 zápasy za hrubý faul
Peter Hraško (SVK) - 1 zápas za faul loktem
Martin Marinčin (SVK) - 1 zápas za hrubý faul

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat