Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Voráček se v NHL poprvé porval. Zastal se Girouxe

Sport

  13:52
PHILADELPHIA/PRAHA - Jakub Voráček se mění v klíčového hráče Philadelphie. Nejenže vede produktivitu týmu, ale za své spoluhráče se nebojí shodit ani rukavice, což v NHL prokázal poprvé v noci z neděle na pondělí. Při vítězství 5:4 na Washingtonem se popral se Stevem Oleksym.

Jakub Voráček při šarvátce. foto: ČTK

Oleksy na začátku třetí třetiny čistě srazil uprostřed hřiště kapitána Flyers Claudea Girouxe. To byl střet, za který ho chtěl Voráček potrestat. Oleksy po šarvátce musel na ošetřovnu kvůli tržné ráně v obličeji. "Jsem na Jakuba hrdý. Hráče jako Giroux nemůžete takhle sestřelit, aniž byste za to nebyli potrestáni," pravil finský obránce Kimmo Timonen. Bez práce tak byl bitkař Zac Rinaldo. "Už jsem byl připravený přeskočit mantinel. Bylo skvělé, že to Jake (Voráček - pozn. red.) udělal za mě," citoval Rinalda server Philly.com.

Pochvaly se Voráček dočkal i od svého kapitána Girouxe. "Že shodí rukavice, se nevidí každý den. Je to prostě skvělý spoluhráč, hodně mu záleží na týmu."

Nicméně i přes Voráčkovu bitku a výhru nad Washingtonem se Philadelphia pohybuje na 12. místě tabulky Východní konference. Na osmou příčku zaručující účast v play off jí chybí minimálně dva body. A tahounem do vyřazovacích bojů by měl být právě český útočník, který je se 14 góly nejlepším střelcem Flyers a spolu s Girouxem vede týmovou produktivitu.