9. ledna 2010 21:21, aktualizováno 11. 1 9:51 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Zápas Omsku se nedohrál kvůli hromadné bitce, pral se i Jágr

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bitka Omsku a Čechova.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bitka Omsku a Čechova. | foto: ČTK

OMSK Jen necelé čtyři minuty se hrál dnešní zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem Čechov a Avangardem Omsk. Po sérii rvaček a vyloučení do konce utkání byl předčasně ukončen kvůli nedostatečnému počtu hráčů. Rozhodčí udělili celkem 600 trestných minut.

První střety se odehrály už při rozbruslení, poprvé se pak hokejisté do sebe pustili v čase 3:27. Rozhodčí rozdali sedm trestů do konce zápasu, další úsek hry však trval pouhých sedm sekund a rvačky se rozhořely nanovo.

Sudí se pak pokusili zahájit hru ještě dvakrát, ale soupeři měli evidentně zájem jen o pěstní souboje. Potrestán byl i Jaromír Jágr, který dostal dva dvouminutové a dva desetiminutové tresty.

Česká hvězda se však podle videa zveřejněného na webu youtube.com neprala.

Jágr jen bránil Dmitriji Megalinskému, aby se jako třetí zapojil do některé z bitek na ledové ploše. Ruský útočník přitom měl již jeden souboj za sebou a na led skočil z trestné lavice. Klasickou bitku naopak absolvoval Jágrův spoluhráč Jakub Klepiš.

Ze sestav pak už zbyla jen torza a zápas v čase 3:39 skončil. Necelé čtyři minuty hry se přitom protáhly na téměř hodinu a půl. Podle oficiálního webu KHL se něco takového stalo v ruském hokeji poprvé v historii. O osudu utkání a disciplinárních trestech rozhodne vedení ligy v neděli.

"Něco takového jsem nikdy v životě neviděl. Kvůli tomu jsme do Čechova rozhodně nejeli. Vždyť my v Avangardu nemáme žádné bitkaře, navíc zítra hrajeme důležitý zápas s Ufou," poznamenal na serveru gazeta.ru bývalý generální manažer Omsku Anatolij Bardin, který je nyní poradcem gubernátora.

Jágr byl podle něj po skončení zápasu dlouho v šoku. "Dokonce i on se musel prát. V té situaci neměl jiné východisko," dodal Bardin.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse