19. července 2011 19:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vokoun ve Washingtonu? To je vtip, smál se Ovečkin

Alexander Ovečkin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Ovečkin. | foto: Reuters

WASHINGTON Velmi překvapený byl ruský útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin, když se dozvěděl, že jeho tým posílí český brankář Tomáš Vokoun. Pro web Capitals přiznal, že zprávu o jeho přesunu do hlavního města zprvu považoval za vtip.

Ruský kanonýr se o přestupu Vokouna z Floridy dozvěděl u večeře od kamaráda, který si pročítal zprávy na internetu. "Řekl mi: Co se to sakra děje? Capitals podepsali Vokouna. A já jsem odpověděl: To ani náhodou, to je vtip," vyprávěl Ovečkin, který se nejprve přesvědčil a raději ještě volal do klubu, zda je novinka pravdivá.

Rozhovor s Ovečkinem v anglickém jazyce

Pětatřicetiletému Vokounovi nevyšla po vypršení kontraktu na Floridě vyjednávání o nové smlouvě a nakonec si výrazně finančně pohoršil, když podepsal ve Washingtonu roční smlouvu za 1,5 milionu dolarů. S týmem, v němž vytvoří český brankářský tandem s Michalem Neuvirthem, má ale větší šanci na úspěch ve Stanley Cupu.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.