31. července 2015 11:52 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Voráček uzavřel s Philadelphií osmiletou smlouvu. Za 1,6 miliardy

Philadelphia Flyers (Michael Raffl (vlevo) a Jakub Voracek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Philadelphia Flyers (Michael Raffl (vlevo) a Jakub Voracek). | foto: ČTK/AP

PHILADELPHIA/PRAHA Hokejista Jakub Voráček spojil svou budoucnost s týmem Philadelphia Flyers. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem osmileté prodloužení smlouvy za 66 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 1,6 milardy korun. Podle serveru TSN si tak vydělá ročně 8,25 milionu dolarů.

„Je to jeden z nejhezčích momentů v životě, to je jasné,“ řekl Voráček po podpisu kontraktu v konferenčním hovoru na oficiálních stránkách klubu. „Dozvěděl jsem se to, když jsem hrál golf. Nevyšlo mi pak několik patů. Ale vážně, je skvělé být součástí týmu minimálně na dalších osm let. Doufám, že s Philly jednou dosáhneme na Stanley Cup,“ uvedl člen prvního All Star týmu uplynulé sezony NHL.

Voráček hraje za Flyers od roku 2011, v uplynulé sezoně stanovil své osobní rekordy jak v počtu bodů - 81, tak počtů asistencí - 59. V kanadském bodování celé NHL skončil na pátém místě, byl druhým nejlepším nahrávačem.

Férový obchod

Generální manažer Philadelphie Ron Hextall se chtěl dohodnout s Voráčkem a jeho agentem Petrem Svobodou před startem tréninkového kempu, který začne 17. září. Povedlo se jim to s předstihem. „Na dnešním trhu je to férový obchod pro nás i pro Jakea,“ řekl Hextall deníku Daily News. „Byla to naše priorita číslo jedna. Nechtěli jsme riskovat, že bychom takového hráče mohli ztratit,“ dodal.

„Jsem rád, že jsme se dohodli tak rychle. Protože se už nemusím soustředit na nic jiného než na dobrý trénink a tréninkový kemp. Je to pro mě dobrá zpráva, ale na druhou stranu se v mé přípravě nic nemění, jak se připravuju na sezonu,“ prohlásila opora Flyers.

Pokud Voráček smlouvu dodrží, stane se po Jaromíru Jágrovi druhým nejlépe placeným hokejistou české historie.

Věří, že on i tým se budou nadále zlepšovat. „Nevidím důvod, proč bychom se nezlepšovali, když se zlepšujeme každou sezonu. Chceme s Claudem Girouxem zůstat na stejné úrovni každý zápas a pomoci týmu do play off. V minulé sezoně nás deset patnáct zápasů, v kterých jsme nebyli produktivní, stálo postup. Musíme hrát stejně všech 82 zápasů,“ uvedl Voráček. 

S deseti body za tři trefy a sedm nahrávek z deseti utkání vévodil Voráček rovněž produktivitě českého týmu na domácím MS. Následně poprvé ovládl anketu Zlatá hokejka. Sedmička draftu 2007, kdy si Voráčka vybral Columbus, působí v týmu Letců od roku 2011. Celkem má mistr světa z roku 2010 na kontě v základní části NHL 531 odehraných zápasů a 372 bodů za 124 gólů a 248 přihrávek. V play off přidal kladenský odchovanec ve 22 startech 15 bodů (4+11).

givVojtěch Gibiš, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.