12. prosince 2008 10:51 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vrbata bude hrát za Mladou Boleslav

Vrbata na letošní světovém šampionátu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrbata na letošní světovém šampionátu. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Hokejový útočník Radim Vrbata, který přerušil své angažmá v Tampě Bay, dohraje letošní sezonu v Mladé Boleslavi. Sedmadvacetiletý hráč dal svému mateřskému klubu přednost před nabídkou z Liberce, za který hrál při výluce v NHL v sezoně 2004/05.

"Jsme moc rádi, že se rozhodl pro Boleslav. Liberec mu určitě dal lepší nabídku, ale Radimovo rozhodnutí nebylo opřené o peníze. Převážilo to, že je odchovancem Mladé Boleslavi," uvedl předseda představenstva BK Mladá Boleslav Jan Plachý na internetové stránce posledního týmu nejvyšší soutěže.

Vrbata podle něj přiletí z USA v pondělí a den nato podepíše s extraligovým nováčkem smlouvu do 30. dubna příštího roku. Premiéru v mladoboleslavském dresu by měl absolvovat až po reprezentační přestávce a vánočních svátcích v neděli 28. prosince v Pardubicích.

Ve středočeském týmu doufají, že jim Vrbata pomůže k záchraně v soutěži. "V naší situaci, kdy se nám nedaří v ofenzivě, by to mohl být klíčový okamžik, abychom se bez problémů udrželi," prohlásil Plachý.

Vrbata se rozhodl začátkem v minulých dnech pro návrat domů, protože se mu po přestupu do Tampy nedařilo a také kvůli těhotné manželce. Bývalý juniorský i seniorský světový šampion uzavřel v létě s floridským klubem jako velká posila tříletou smlouvu na devět milionů dolarů, ale na svou předchozí životní sezonu v barvách Phoenixu se mu nepovedlo navázat.

V Tampě mu stále běží smlouvu, ale klub mu nebude vyplácet mzdu za zbytek sezony a Vrbatův kontrakt se ani nebude počítat do platového stropu.

ČTK

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život
Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.

Najdete na Lidovky.cz