8. prosince 2015 14:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Po hattricku je z Vrbaty nejlepší český střelec v NHL. Dlouho se přitom trápil

Hokejista Vancouveru Canucks Radim Vrbata. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejista Vancouveru Canucks Radim Vrbata. | foto: ČTK

PRAHA Neprožívá sezonu podle svých představ, ale zdá se, že se blýská na lepší časy. Hokejový útočník Radim Vrbata na sebe v zámořské NHL upozornil hattrickem, který mnohé změnil a mnohé může ještě změnit.

Kdo sportoval, moc dobře ví, jak góly dokážou nakopnout. A jak mohou změnit vaše postavení v týmu. První už se stalo, Vrbata je po utkání s Buffalem v euforii. Otázka je, jak moc jeho představení zapůsobilo na trenéra Vancouveru.

„Je to ohromná úleva, ty góly mi snad pomůžou. A také celému týmu. Nedaří se nám, tak se doufejme odrazíme k lepším výsledkům,“ vykládal Vrbata po zápase, ve kterém byl zvolený nejlepším hráčem.

Zaslouženě, dát hattrick v dnešní NHL se cení. Pro Vrbatu byl šestým v zámořské kariéře a prvním v dresu Vancouveru, kde hraje druhou sezonu.

V té první splnil, co se od něj čekalo a nasázel hodně slušných 31 gólů. To letos zůstával - stejně jako celý tým - trošku za očekáváním. I kvůli tomu, že ho trenér přesouval sestavou a nedal mu moc příležitostí, aby válel s hvězdnou bratrskou dvojicí Sedinů.

Pozoruhodné je, že Vrbatovi pomohl jeden hattrick k tomu, aby se stal rázem spolu s Davidem Krejčím nejlepším českým střelcem v NHL - oba nastříleli shodně devět gólů. Boleslavský odchovanec si o úspěch říkal, vždyť v duelu vyslal na bránu šest ran.

Měl padesátiprocentní úspěšnost a hlavně díky němu Vancouver přerušil sérii pěti proher za sebou.

Nejprve v 9. minutě dorazil do sítě puk po střele Chrise Higginse a do první sirény stačil ještě lišácky nastavit hokejku do rány Dana Hamhuise. V 55. minutě navíc mezi kruhy přesně švihl zápěstím a led zasypala hromada kšiltovek.

„Asi byly ve výprodeji,“ culil se 34letý útočník po utkání. Bylo na něm vidět, jak moc si příjemné pocity po delší době užívá. „Člověku vždycky pomůže, když dá hned v prvním nebo druhém střídání gól. Uklidní vás to. Když mi pak vyšla i ta teč, tak jsem věřil, že to bude dobrý zápas.“

Jaroslav Tomas

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?