Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vůjtek, kat ruské sborné: ‚Měli jsme i trochu štěstí. Oni se z toho nesesypou‘

Sport

  10:30
MOSKVA - Počtvrté z pěti zápasů dovedl kouč Vladimír Vůjtek české hokejisty k vítězství nad Ruskem, kde je po svém působení v Jaroslavli, Kazani a Dynamu Moskva uznávanou osobností. Dnešní výhra 3:0 při vstupu do mistrovství světa byla ze série nejdůležitější. Sbornou pokořili Češi v Ledovém paláci už v prosinci, kdy po výhře 4:2 slavili triumf na Channel One Cupu.

Radost české střídaky, Vůjtek třetí zleva. foto: ČTK

„Taktika byla podobná jako v prosinci. Věřili jsme, že pro nás bude výhoda, že Rusko ještě nebylo kompletní,“ řekl Vůjtek.

„Jsou silní, dostali nás pod tlak, ale přežili jsme krizový moment na konci druhé třetiny a zaslouženě vyhráli. Všichni odvedli víc než stoprocentní výkon. Hráli jsme hodně obětavě. Pomohl nám první gól, který byl tečovaný. Navíc Furch jejich šance perfektně pochytal,“ prohlásil Vůjtek.

Rusko - ČR, utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji, 6. května v Moskvě....
Dominik Furch v akci.

Veřejnost sice nevěděla, zda nastoupí Furch či Pavel Francouz, ale oba gólmani byli informováni dostatečně dopředu. „Brankáři věděli dva dny dopředu, kdo bude chytat. My jsme to jen nesdělili soupeři,“ řekl Vůjtek.

Skvělá bilanci proti Rusku podle něj vychází i z toho, že má se svými spolupracovníky sbornou dobře přečtenou. „Máme s nimi také i trochu štěstí,“ uvedl Vůjtek. Kouč Oleg Znarok si podle něj nebude dělat až tak těžkou hlavu, že má s Čechy špatnou bilanci. „Teď se bavil přátelsky. Věří, že posily ještě mužstvo zvednou. Oni se jistě dostanou do play off a je jedno, z jakého místa,“ řekl Vůjtek.

Paráda na úvod. Češi proti sborné udrželi čisté konto a radují se z výhry 3:0

Myslí si, že se Znarok po úvodní porážce vyrovná s tlakem veřejnosti. „Byl pod tlakem víckrát, ani na minulých mistrovstvích se mu nepovedly začátky a pak se dostal do finále, nebo dokonce vyhrál titul. Je sebejistý, ví, že má mužstvo na vítězství. Jedna porážka ho nezlomí,“ myslí si Vůjtek.

Nepřekvapilo ho, jak jeho tým s třinácti nováčky na mistrovství světa zápas sebevědomě zvládl včetně obránců. „My je ohráváme všechny ty turnaje. Zvedali se během celého roku. Hráli stabilně a teď se nám to ukázalo jako výhoda, že jsou vyhraní,“ podotkl Vůjtek.

Český hrdina Furch: Ve druhé třetině mi bylo nejhůř. Naštěstí jsem to ale přežil

Podle něj je výhra nad Ruskem jen první krok. „Turnaj je dlouhý. Máme zítra Lotyše, kteří dneska také překvapili Švédy. Při troše štěstí měli i na vítězství. Bude to těžký soupeř,“ prohlásil osmašedesátiletý trenér.

„Musíme si s tím poradit. Budeme v jiné pozici. Byli jsme outsider, zítra budeme favorit, to se ne vždycky hraje dobře. Připravíme se na to. Kluci vědí, že jedno vítězství nic neznamená. Zkusíme sehrát zase dobrý zápas. Vůdcové týmu jsou rozumní a ukočírují si to,“ dodal Vůjtek.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...