Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Palát odstartoval kanonádu New Jersey, gól slavili i Kämpf a Nečas

John Marino (6) a Ondřej Palát (18) slaví gól New Jersey Devils. foto: AP

Hokejový útočník Ondřej Palát gólem ze 2. minuty odstartoval kanonádu New Jersey, které zvítězilo na ledě Colorada divokým výsledkem 7:5. Mezi střelce se v NHL ve středu zapsali také centr Toronta David Kämpf a opora Caroliny Martin Nečas. Filip Chytil z Rangers s Radkem Faksou z Dallasu zapsali po jedné asistenci.
  6:30aktualizováno  6:51

O víkendu rozdrtilo New Jersey 7:0 Philadelphii a stejný počet gólů Devils nasázeli i ve středeční partii na ledě Colorada. Cestu za výhrou 7:5 odstartoval už ve 2. minutě utkání Ondřej Palát (14:22, 1+0, +/-: 0, 2 střely), jenž z bezprostřední blízkosti překonal domácího brankáře Justuse Annunena po přihrávce Jespera Bratta zpoza brány.

Rodák z Frýdku-Místku oslavil svůj sedmý gól sezony a v dalším průběhu na něj navázali Nathan Bastian, Tomáš Tatar, Dougie Hamilton a Miles Wood. V úvodu druhého dějství tak New Jersey drželo průběžný náskok 5:1. V polovině řádné hrací doby se však Colorado sérií tří gólů vrátilo do hry. Brankáře Vítka Vaněčka, jenž kryl 14 z 19 střel a na startu třetí třetiny přepustil bránu Akiru Schmidovi, překonali Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon a J.T. Compher.

V 37. minutě se ale v sedmém zápase za sebou gólově prosadil útočník Devils Dawson Mercer - 6:4. Vaněčka ovšem v 42. minutě popáté překonal Valerij Ničuškin a do brány šel zmiňovaný Schmid. Ten ze zbývajících 12 pokusů domácích neinkasoval a výrazně tak přispěl k udržení vedení, které navíc do prázdné brány navýšil v 59. minutě kapitán Nico Hischier.

Nezastavitelný útočník Connor McDavid svým 51. a 52. gólem sezony v první třetině zápasu proti Torontu nasměroval Edmonton k finální výhře 5:2. Suverénní lídr bodování soutěže (118 bodů, 52+66 z 62 startů) a zároveň nejlepší střelec si celkově odnesl body tři (2+1).

Jedním ze dvou střelců Maple Leafs byl český centr David Kämpf (14:12, 1+0, +/-: 0, 2 střely). Běžela 13. minuta, když střelou z mezikruží dosáhl své sedmé trefy sezony a vyrovnal průběžný stav na 1:1.

Hokejisté Rangers, za které ještě nenastoupila čerstvá posila z Chicaga Patrick Kane, naplnili roli favorita výhrou 3:2 po prodloužení na ledě Philadelphie. Vítěznou branku vstřelil v 63. minutě Vladimir Tarasenko. Další trumf New Yorku před blížícím se play off, který přišel před pár dny pro změnu výměnou ze St. Louis, u rozhodující akce těžil z přihrávky Filipa Chytila (17:48, 0+1, +1, 2 střely).

V souboji Vegas s Carolinou se parádní trefou blýskl český útočník hostů Martin Nečas (17:44, 1+0, +/-: 0, 3 střely). V 34. minutě upravoval průběžné skóre na 1:1 poté, co nabral rychlost a zatáhl puk do útočného pásma. V něm puk zasekl a střelou mezi dvěma bránícími hráči překvapil gólmana Adina Hilla. Těsnou výhru 3:2 ale nakonec brali domácí Golden Knights, za které se dvakrát trefi centr Jack Eichel.

Výsledky NHL

NHL
2. 3. 2023 3:00
Colorado Avalanche Colorado Avalanche : New Jersey Devils New Jersey Devils 5:7 (1:3, 3:3, 1:1)
Sestavy:
Annunen (Georgijev) – D. Toews (A), Girard, Manson, Byram, J. Johnson, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Malgin.
Sestavy:
Vaněček (42. Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Shewchyk, Gawryletz

Počet diváků: 18 131

NHL
2. 3. 2023 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Sestavy:
Hill (Hutchinson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Cotter, Howden, Kolesar.
Sestavy:
Andersen (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – A. Svečnikov, S. Aho II, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Fast – Noesen, Stastny, Stepan.
NHL
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Washington Capitals Washington Capitals 2:3P (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Sestavy:
Gibson (Dostál) – Fowler (A), Beaulieu, Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Harrington – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – McTavish, Terry (A), Max Jones – Vatrano, Leason, Lundeström – Carrick, Grant, Comtois.
Sestavy:
Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, McIlrath, Irwin, Alexejev – Kuzněcov, Wilson, Ovečkin (C) – Oshie (A), Milano, D. Strome – Sheary, Bäckström (A), Cr. Smith – Aube-Kubel, Dowd, Mantha.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Deschamps, Hughes

Počet diváků: 14279

NHL
2. 3. 2023 1:30
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : New York Rangers New York Rangers 2:3P (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Sestavy:
Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – N. Cates, Laughton (A), Allison – Frost, Farabee, Tippett – P. Brown, Deslauriers, Desnoyers – Hayes, J. van Riemsdyk.
Sestavy:
Šesťorkin (Halák) – Mikkola, Fox, Harpur, Trouba (C), B. Schneider – Tarasenko, Zibanejad, Kreider (A) – Goodrow, Trocheck, Panarin (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Vesey.

Rozhodčí: Chmielewski, McIsaac – Cormier, MacPherson

Počet diváků: 19534

NHL
2. 3. 2023 2:00
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)