Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Nečas třemi body režíroval výhru Caroliny, Vejmelka šestkrát inkasoval

Martin Nečas oslavuje se spoluhráči gól proti Arizoně. foto: Reuters

Hokejisté Caroliny zvítězili na ledě Arizony jednoznačně 6:1 i díky tříbodovému (1+2) výkonu útočníka Martina Nečase. V bráně Coyotes celý zápas absolvoval Karel Vejmelka, jenž zastavil 36 z 42 střel hostů. Lídr bodování NHL Connor McDavid asistoval u tří branek při výhře Edmontonu 6:3 nad Winnipegem, v jehož bráně finální třetinu odchytal střídající David Rittich.
  8:38

Carolina (88 bodů, 60 zápasů) potvrdila na ledě Arizony (51 bodů, 62 zápasů) roli jasného favorita a po výhře 6:1 si upevnila vedení v Metropolitní divizi a zároveň i pozici za odskočeným Bostonem (101 bodů, 61 zápasů) druhého nejlepšího celku soutěže před dotírajícím New Jersey (86 bodů, 61 zápasů).

Všech šest branek inkasoval český gólman Coyotes Karel Vejmelka, jenž čelil 42 střelám a zastavil 36. Hosté nakročili za triumfem už v samém úvodu, když ve 3. a 9. minutě skórovali Paul Stastny a Sebastian Aho. V úvodu druhého dějství za Hurricanes zvyšoval obránce Jaccob Slavin. Domácí vymazali nulu na kontě Antiho Raanty až v 31. minutě trefou Lawsona Crouse.

Pak ovšem přišel čas Martina Nečase (15:48, 1+2, +/-: 0, 5 střel). Po Davidu Pastrňákovi (83 bodů, 43+40) druhý nejproduktivnější Čech v soutěži s 56 zápisy (25+31) vyprodukoval tři body v přesilových hrách a výrazně tak přispěl ke konečnému navýšení skóre. Ve druhém dějství asistoval u branek čerstvé posily právě z Arizony Shaynea Gostisbehera a podruhé slavícího Aha. V 42. minutě pak svou 25. trefou sezony stanovil výsledek na 6:1. Za svůj výkon byl zvolen třetí hvězdou večera.

Edmonton si výsledkem 6:3 poradil s Winnipegem. Nejproduktivnější hráč a zároveň i nejlepší střelec soutěže Connor McDavid (121 bodů, 52+69) se na tom podílel třemi asistencemi. Tři zápisy bral také v produktivitě druhý Leon Draisaitl (v zápase 2+1 a celkově 93 bodů, 38+55). Osobní statistiky si výrazně vylepšili i další forvardi Oilers Kailer Yamamoto (2+1) a dokonce čtyřbodový Ryan Nugent-Hopkins (2+2).

Domácí vstupovali do třetí třetiny za stavu 4:0 a Jets se pokusili oživit hru výměnou brankáře, když jedničku Connora Hellebuycka nahradil David Rittich. Ten ze zbylých 9 střel Oilers ještě dvakrát inkasoval. Winnipeg sice ve třetí třetině dokázal hned třikrát skórovat, na víc než zkorigování skóre to ovšem nestačilo.

V konfrontaci předních celků soutěže Vegas uspělo těsně 4:3 po samostatných nájezdech nad New Jersey, přestože měli hosté výraznou střeleckou převahu 27:50. Rozhodující gól proti brankáři hostí Akirovi Schmidovi vstřelil ve čtvrté sérii nájezdů obránce Shea Theodore.

V řádné hrací době se na remíze 3:3 v dresu Golden Knights dvěma góly přičinil Jonathan Marchessault. Při absenci brankáře Vítka Vaněčka jediný český účastník duelu, útočník Devils Ondřej Palát (15:15, +/-: 0, 1 střela), se bodově neprosadil. To jeho spoluhráč Dawson Mercer, jenž na Adina Hilla vyslal celkem deset střel, dokázal skórovat už v osmém startu za sebou.

Výsledky NHL

NHL
4. 3. 2023 4:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Montreal Canadiens Montreal Canadiens 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Sestavy:
Gibson (Dostál) – Harrington, Fowler (A), Colt. White, Beaulieu, Shattenkirk, Benoit – Terry (A), McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – Carrick, Lundeström, Vatrano – Jays. Megna, Grant, Comtois.
Sestavy:
Montembeault (Allen) – Savard, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Hoffman, Suzuki (C), Gurjanov – Jos. Anderson (A), Drouin, Harvey-Pinard – Ylönen, Dvorak, R. Pitlick – Belzile, Tierney, Pezzetta.

Rozhodčí: Dunning, Luxmore – Kovachik, Brisebois

Počet diváků: 14 391

NHL
4. 3. 2023 3:00
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Winnipeg Jets Winnipeg Jets 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)
Góly:
02:06 Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid)
21:44 Nugent-Hopkins
29:18 Yamamoto (Nugent-Hopkins)
29:58 Yamamoto (Kostin, Kulak)
42:26 Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl)
47:29 Draisaitl (McDavid, Yamamoto)
Góly:
46:22 Jonsson Fjällby (D. Gustafsson, Mäenalanen)
51:49 Scheifele (Niederreiter)
52:55 Dillon (Jonsson Fjällby, Mäenalanen)
Sestavy:
S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Ekholm, Bouchard, Kulak, Broberg, Desharnais – McDavid (C), Hyman, Janmark – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Draisaitl (A) – Ryan, Shore, Kostin – R. McLeod, Foegele.
Sestavy:
Hellebuyck (41. Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley – Wheeler, Scheifele (A), Connor – Lowry (A), Niederreiter, Ehlers – Mäenalanen, Kuhlman, Stenlund – M. Barron, Jonsson Fjällby, D. Gustafsson.

Rozhodčí: Kozari, Hanson – Toomey, Pancich

Počet diváků: 18347

NHL
4. 3. 2023 3:30
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Góly:
30:41 Crouse (Moser, Söderström)
Góly:
02:20 Stastny (Burns, Slavin)
09:01 S. Aho II
25:43 Slavin (Burns, Jarvis)
32:15 Gostisbehere (Nečas, A. Svečnikov)
34:37 S. Aho II (Burns, Nečas)
41:47 Nečas (Burns, S. Aho II)
Sestavy:
Vejmelka (Ingram) – Nemeth, Moser, Välimäki, Koljačonok, Söderström, Kesselring – Keller (C), Hayton, Schmaltz – Maccelli, McBain, Crouse – Dea, Boyd, Kelemen – O'Brien, Dauphin, Kassian.
Sestavy:
Raanta (Andersen) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Chatfield, Gostisbehere – A. Svečnikov, S. Aho II, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, Nečas – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Noesen, Stastny, Stepan.

Rozhodčí: Joannette, Syvret – Gibbons, Baker

NHL
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : New Jersey Devils New Jersey Devils 4:3N (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)s.n.1:0
Sestavy:
Hill (Quick) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Kolesar.
Sestavy:
Schmid (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Suchánek, Shewchyk

Počet diváků: 18 033

NHL
4. 3. 2023 1:00
Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets : Seattle Kraken Seattle Kraken 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)