Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Chytil s Palátem jednou asistovali, Kämpf bodoval u sedmigólové odvety

7:21aktualizováno  8:01
Hokejisté Rangers dokázali podruhé zvítězit na ledě New Jersey. V odvetě český brankář Devils Vítek Vaněček nezabránil znova výsledku 1:5, po jedné asistenci si připsali domácí Ondřej Palát a vítězný Filip Chytil. Stejně bodoval také centr David Kämpf, jehož Toronto senzačně oplatilo Tampě sedmigólový příděl. Na 1:1 na zápasy srovnávaly sérii 1. kola play off také celky Vegas proti Winnipegu a Colorada proti Seattlu.

Druhý zápas Rangers na ledě rivalů z New Jersey a opět výhra New Yorku 5:1. V odvetě český brankář domácích Vítek Vaněček kryl pro změnu 25 z 30 střel. První třetina opakovanému výsledku ještě příliš nenasvědčovala, když Devils gólem Erika Hauly za asistence Ondřeje Paláta (15:53, 0+1, +/-: 0) vedli nejtěsnějším rozdílem.

Prostřední dvacetiminutovka ale přinesla obrat. V 26. minutě vyrovnal Vladimir Tarasenko a následně stejně jako v úvodním duelu dvěma góly zavelel k dalšímu triumfu Chris Kreider. V obou případech se prosadil v přesilových hrách. Ve třetí třetině navíc přidali pojistky Patrick Kane (celkově v zápase 1+2) a Kaapo Kakko, jemuž přihrával Filip Chytil (16:00, 0+1, +1, 1 střela). Český forvard tak navázal na bilanci 1+1 z duelu číslo 1.

Potupnou porážku 3:7 z úvodní partie play off proti Tampě odčinili hokejisté Toronta stejným způsobem, když odvetu pro změnu ovládli 7:2. Rázný návrat do hry o postup a prolomení dlouholetých nezdarů z úvodního kola play off v dresu kanadského celku řídili hlavně útočníci Mitchell Marner (2+1) a autor hattricku John Tavares. Dokonce čtyřmi body se blýskl obránce Morgan Rielly.

Do statistik se za Maple Leafs zapsal i český centr čtvrté formace David Kämpf (14:24, 0+1, +1, 3 střely). Specialista na bránění nejlepších hráčů soupeře asistoval u v pořadí páté trefy Toronta v podání Zacha Aston-Reeseho.

Na úvodní zaváhání, ve kterém Seattle překvapil na ledě obhájců Stanley Cupu výsledkem 1:3, dokázali hokejisté Colorada odpovědět výhrou 3:2 a srovnali tak sérii na 1:1 na zápasy. Gólman Philippe Grubauer držel tým Kraken i v odvětě, když zastavil 38 z 41 střel, tři vstřelené branky však Avalanche na výhru stačily.

Ta se ale nerodila lehce. Hosté totiž po zahajovacím dějství vedli o dva góly, když Alexandra Georgijeva překonali Justin Schultz a při hře v oslabení Brandon Tanev. Colorado vrátily do hry slepené akce ze druhé hrací části. V 27. a 28. minutě se v rozmezí 48 vteřin postarali o vyrovnání Artturi Lehkonen a Valerij Ničuškin. Rozdílovou trefu si pak schoval až na 53. minutu obránce Devon Toews.

Stejně jako Toronto a Colorado nevydařený vývoj série zvládli i hokejisté Vegas proti Winnipegu. Na porážku 1:5 v odvetě dali zapomenout výsledkem 5:2. Navrátilec z marodky, útočník Mark Stone, zazářil bilancí 2+1. U dvou gólů byli William Karlsson, Chandler Stephenson (oba 1+1) a Phil Kessel s Alexem Pietrangelem (oba 0+2). Podruhé za sebou bránu Golden Knights hájil Laurent Brossoit a tentokrát kryl 31 z 33 střel.

Výsledky play off NHL

Play-off NHL
Čtvrtfinále Z. konference 21. 4. 2023 3:50
Colorado Avalanche Colorado Avalanche : Seattle Kraken 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Sestavy:
Georgijev (Francouz) – Makar (A), Byram, Toews, Girard, Manson, E. Johnson – Rodrigues, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Ničuškin – Malgin, Eller, Newhook – O'Connor, Helm, Nieto.
Sestavy:
Grubauer (M. Jones) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle, Beniers, McCann – Geekie, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Donato, Tanev.

Rozhodčí: Nicholson, Sutherland – Tobias, Barton

Počet diváků: 18 141

Stav série: 1:1

Čtvrtfinále V. konference 21. 4. 2023 1:30
New Jersey Devils New Jersey Devils : New York Rangers 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Sestavy:
Vaněček (Schmid) – B. Smith, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Meier, Hischier (C), Mercer – Palát (A), J. Hughes (A), Bratt – Wood, Haula, Tatar – Šarangovič, M. McLeod, Bastian.
Sestavy:
Šesťorkin (Halák) – Lindgren, K. Miller, Fox, Trouba (C), Mikkola, B. Schneider – Kreider, Zibanejad (A), P. Kane – Panarin, Trocheck, Tarasenko – Lafreniere, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow (A), Motte.

Rozhodčí: McCauley, L’Ecuyer; Brisebois, Gibbons

Stav série: 0:2

Čtvrtfinále Z. konference 21. 4. 2023 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Winnipeg Jets 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Sestavy:
Brossoit (Quick) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), Karlsson, Kessel – Amadio, Stephenson, Stone (C) – Howden, N. Roy, Kolesar.
Sestavy:
Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Scheifele (A) – Niederreiter, Naměstnikov, Wheeler – Barron, Lowry (A), Appleton – D. Gustafsson, Stenlund, Mäenalanen.

Rozhodčí: Kozari, Lee – Cormier, Berg

Čtvrtfinále V. konference 21. 4. 2023 1:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Tampa Bay Lightning 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)