Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Pastrňák poprvé v sezoně nebodoval, Boston je však stále stoprocentní

David Pastrňák (vlevo) z Bostonu a Mason McTavish z Anaheimu. foto: AP

Pátý zápas a pátá výhra. Hokejisté Bostonu pokračují v senzačním vstupu do nové sezony NHL. Naposledy porazili 3:1 Anaheim, přestože se poprvé v sezoně bodově neprosadil kanonýr David Pastrňák. Utkání rozhodl dvěma zásahy ze třetí třetiny Matthew Poitras. V dalším nedělním duelu Detroit roznesl 6:2 Calgary s Danem Vladařem v bráně.
  7:31aktualizováno  7:41

V souboji Anaheimu s Bostonem se čekalo na první gól až do 46. minuty, kdy fanoušky domácích Ducks rozveselil Mason McTavish. Následně si však vzal slovo 19letý nováček v sestavě Bruins Matthew Poitras, jenž svými premiérovými dvěma trefami kariéry v NHL z 47. a 51. minuty otočil vývoj.

V 58. minutě pak ještě do prázdné brány pojišťoval pátou výhru Bostonu v pátém startu sezony kapitán Brad Marchand. Udržení neporazitelnosti slavili také Češi David Pastrňák (18:46, -1, 4 střely), Pavel Zacha (20:32, +/-: 0, 2 střely) a Jakub Lauko (9:53, +/-: 0). Dres Anaheimu oblékl obránce Radko Gudas (17:25, -1, 1 střela), brankář Lukáš Dostál plnil roli náhradníka.

Kromě Bostonu zatím zůstali bez ztráty bodu ještě hokejisté Colorada (rovněž pět výher) a obhájci Stanley Cupu z Vegas (šest výher).

Do skvělé formy se rozehráli hokejisté Detroitu. Nedělním triumfem 6:2 nad Calgary vybojovali už svou pátou výhru z šesti úvodních přestavení. Vidět byla hlavně letní posila Red Wings z Ottawy Alex DeBrincat, jenž nasázel hattrick a navrch přidal jednu asistenci. S průběžnými osmi góly je tak nejlepším střelcem a 12 body i nejproduktivnějším hráčem ligy. Osmi trefami z úvodních šesti startů za Detroit navíc stanovil nový klubový rekord.

Spoluhráč DeBrincata z první formace Lucas Raymond posbíral tři přihrávky stejně jako obránce Justin Holl. Bránu Flames hájil český gólman Dan Vladař, jenž zastavil 24 z 30 střel. Ve svém druhém startu sezony tak na předchozí výhru 4:3 nad Buffalem tentokrát nenavázal.

Výsledky

NHL
23. 10. 2023 2:30
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Boston Bruins Boston Bruins 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Sestavy:
Gibson (Dostál) – Fowler, Vaakanainen, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Groulx, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
Sestavy:
Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Mitchell, Shattenkirk – Marchand, Zacha, Pastrňák – DeBrusk, Poitras, Geekie – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – Lauko, Beecher, P. Brown.
NHL
22. 10. 2023 23:00
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Calgary Flames Calgary Flames 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)