Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Hronek asistoval u výhry Vancouveru, Toronto podlehlo Los Angeles

Filip Hronek z Vancouveru v zápase s Nashvillem. foto: Reuters

Už osmou asistenci z devátého startu sezony NHL si připsal český hokejový obránce Filip Hronek, jehož Vancouver v úterý porazil 5:2 Nashville. Ve druhém zápase daného hracího dne Toronto na domácím ledě podlehlo 1:4 Los Angeles.
  7:17aktualizováno  7:36

Pod výhru Vancouveru 5:2 nad Nashvillem se hattrickem podepsal švédský centr Elias Pettersson a pro změnu třemi asistencemi ofenzivní zadák Quinn Hughes.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 9z./14b. (8+6)

2. Nečas - 10z./9b. (4+5)

3. Hronek - 9z./8b. (0+8)

4. Zacha - 9z./6b. (3+3)

5. Chytil - 9z./6b. (0+6)

Po boku kapitána Canucks v první obranné dvojici podává skvělé výkony také český reprezentant Filip Hronek (23:44, 0+1, -1, 2 střely). První branky sezony se sice stále nedočkal, proti Predators však zapsal už osmou asistenci z dosavadních devíti startů a s více než 23 odehranými minutami byl suverénně nejvytíženějším hráčem klubu.

V hostujícím dresu odehrál svůj jubilejní 1 000. zápas kariéry v NHL elitní centr Ryan O’Reilly, jenž si zapsal jednu asistenci.

Bodová série útočníka William Nylandera, jenž se prosadil ve všech z úvodních devíti zápasů sezony a vytvořil tak nový klubový rekord Toronta, stále pokračuje, v úterní domácí partii však Maple Leafs podlehli 1:4 Los Angeles.

Kings v zahajovací třetině poslali do vedení Andreas Englund a Phillip Danault. V polovině řádné hrací doby pak z přesilovky udeřil ještě Arthur Kaliyev. Domácí se dočkali vymazání nuly na svém kontě až v 49. minutě, kdy snižoval z přesilovky kapitán John Tavares za asistencí Marnera a zmiňovaného Nylandera.

Poslední slovo ale patřilo hostům, když v 53. minutě skóroval Adrian Kempe. Jediný český účastník zápasu, centr Toronta David Kämpf (14:24, +/-: 0, 5 střel), tak odcházel do kabin zklamaný.

Výsledky

NHL
1. 11. 2023 3:00
Vancouver Canucks Vancouver Canucks : Nashville Predators Nashville Predators 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly:
13:45 Lafferty (Q. Hughes, Beauvillier)
20:53 E. Pettersson (Q. Hughes, Michejev)
36:38 E. Pettersson (Kuzmenko, Hronek)
44:11 J. Miller (Boeser, Q. Hughes)
57:02 E. Pettersson (Beauvillier, Myers)
Góly:
16:10 Sissons (Josi, Foudy)
16:40 Fabbro (F. Forsberg, O'Reilly)
Sestavy:
Demko (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), Friedman, Cole, Myers, Soucy – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, P. Suter, Beauvillier – Joshua, Lafferty, Höglander.
Sestavy:
Lankinen (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Barrie, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Foudy, Sissons, Trenin – Fagemo, Pärssinen, Co. Smith.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Smith, Gibbons

Počet diváků: 18 413

NHL
1. 11. 2023 1:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Los Angeles Kings Los Angeles Kings 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)