Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Vaněček byl mezi hvězdami zápasu, v počtu výher je na čele celé NHL

7:23aktualizováno  7:49
Zraněními sužované New Jersey dokázalo zvítězit 4:2 na ledě Chicaga i díky 32 zákrokům českého gólmana Vítka Vaněčka, jenž si za svůj výkon vysloužil post třetí hvězdy duelu. V další nedělní partii NHL si Anaheim vyšlápl 4:2 na lídry soutěže z Vegas.

New Jersey nastoupilo v neděli na ledě Chicaga hned bez tří centrů základní sestavy. K delší dobu absentujícímu Tomáši Noskovi nedávno přibyl na marodce kapitán Nico Hischier a v předešlém duelu také průběžný lídr produktivity NHL Jack Hughes (10z. - 20b., 5+15). I se značně obměněnou sestavou si však Devils proti Blackhawks dokázali poradit.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 11z./16b. (9+7)

2. Hronek - 11z./11b. (0+11)

3. Nečas - 12z./10b. (4+6)

4. Zacha - 11z./8b. (4+4)

5. Hertl - 11z./7b. (1+6)

Rychlou otevírací branku Taylora Halla ještě v první třetině vymazali Dawson Mercer a Max Willman. Ve třetí třetině pak přidali pojistky Curtis Lazar a do prázdné klece Michael McLeod.

Kromě Halla dokázal Vítka Vaněčka překonat pouze jeden další střelec Ryan Donato. Český gólman si tak udržel bilanci 32 zákroků proti 34 střelám a byl zvolen třetí hvězdou večera. S šesti vychytanými výhrami se řadí na sdílenou první příčku soutěže společně s Demkem (Vancouver), Hillem (Vegas), Šesťorkinem (Rangers) a Georgijevem (Colorado).

Za Chicago dostal před odpočívajícím Petrem Mrázkem tentokrát přednost Arvid Söderblom (36 zákroků proti 39 střelám). Jedním pokusem jej prověřil i Ondřej Palát (15:38, -1, 1 střela).

Hokejisté Anaheimu díky čtyřem zásahům ze třetí třetiny vybojovali cenný skalp průběžných lídrů soutěže z Vegas. Obhájci Stanley Cupu tak po Chicagu (3:4PP) narazili v sezoně na teprve druhého přemožitele a vůbec poprvé odcházeli bez zisku jediného bodu.

V úvodních dvou třetinách se za favorizované hosty prosadili Ivan Barbašev a Jack Eichel. Vše tedy nasvědčovalo dalšímu triumfu lídrů Západní konference i celé soutěže, kteří z úvodních 12 startů vytěžili skvělých 23 bodů.

Závěrečné dějství ale přineslo velký obrat. Vše odstartoval využitou přesilovkou veterán Adam Henrique. Vyrovnání na 2:2 trefil Sam Carrick a poprvé do vedení šli Ducks v 57. minutě zásluhou Masona McTavishe. Při následné hře Golden Knights bez brankáře se prosadil ještě podruhé Carrick.

Anaheim se v NHL radoval už pošesté za sebou. Na vychytané výhry českého nováčka Lukáše Dostála tentokrát navázal uzdravený John Gibson, jenž pochytal 30 z 32 střel soupeře. V obraně vítězů nechyběl Radko Gudas (21:06, +/-: 0, 1 střela).

Výsledky:

NHL
6. 11. 2023 2:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Sestavy:
Gibson (Dostál) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Zegras, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Killorn, Henrique, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
Sestavy:
L. Thompson (Hill) – McNabb, Theodore, Korczak, Pietrangelo, Hutton, Pachal – Barbašev, Eichel, Marchessault – W. Carrier, Stephenson, Stone – Dorofejev, W. Karlsson, Amadio – Cotter, Howden, Kolesar.

Rozhodčí: MacDougall, Syvret – Brisebois, Comrier

Počet diváků: 15 720

NHL
6. 11. 2023 1:00
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : New Jersey Devils New Jersey Devils 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)