Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Skvělý Hronek bodoval už pojedenácté v řadě, Dostál nezabránil debaklu

Obránce Filip Hronek z Vancouveru v akci proti NY Islanders. foto: Reuters

K šestnácti asistencím hokejový obránce Filip Hronek ve středu v NHL přidal i svůj první gól sezony a prodloužil si tak bodovou sérii již na dlouhých jedenáct startů za sebou. V 49. minutě zařídil vyrovnání proti Islanders na 3:3 a v prodloužení pak rozhodl o výhře Vancouveru jeho parťák z obrany Quinn Hughes. Naopak zklamaný ve stejný den odcházel do kabin brankář Lukáš Dostál, jenž inkasoval osm branek od Colorada. Debakl Anaheimu 2:8 jednou asistencí mírnil bek Radko Gudas.
  7:11aktualizováno  7:50

Dvanáctou výhrou z úvodních šestnácti startů se hokejisté Vancouveru zlepšili na průběžných 25 bodů a na čele Pacifické divize i celé Západní konference tak vyrovnali dosavadní lídry z Vegas. V rámci celé NHL je pak lepší jen 26bodový Boston.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 15z./24b. (11+13)

2. Hronek - 16z./17b. (1+16)

3. Nečas - 16z./12b. (5+7)

4. Zacha - 15z./12b. (5+7)

5. Hertl - 16z./11b. (3+8)

Zatím poslední úspěch rozjetí Canucks přidali ve středeční domácí partii proti Islanders. Výhru 4:3 trefil v 63. minutě ve velké formě hrající Quinn Hughes. Ofenzivně laděný obránce proměnil samostatný únik a zaznamenal tak svůj třetí bod večera (1+2), díky čemuž s 26 zápisy (6+20) vévodí nejen obráncům soutěže ale nově i vyrovnal na čele produktivity všech hráčů parťáka Eliase Petterssona (26 bodů, 7+19).

V elitní obranné dvojici kanadského celku vedle Hughese nastupuje Filip Hronek (23:31, 1+0, +/-: 0, 5 střel), jenž prožívá rovněž snový vstup do sezony. Díky vyrovnávací trefě na 3:3 z 49. minuty prodloužil svou aktuální bodovou sérii již na jedenáct startů za sebou a s průběžnými 17 body (1+16) je čtvrtým mužem tabulky produktivity obránců NHL. Lepší jsou jen Victor Hedman z Tampy (17 bodů, 3+14), Cale Makar z Colorada (21, 4+17) a zmiňovaný kolega Hughes (26, 6+20).

Hronek svou bodovou sérií vyrovnal klubový rekord mezi obránci a v rámci celé soutěže měli mezi beky za posledních 30 let delší šňůru pouze Cale Malar (13) a Erik Karlsson (14).

Po výhře nad Nashvillem zavítali hokejisté Anaheimu hned následující den na led Colorada a druhý start v krátké době jim již nevyšel. Domácí Avalanche dominovali a střeleckou převahu 38:17 přetavili v jasný triumf 8:2. Všech osm branek inkasoval český gólman Lukáš Dostál, jenž zastavil 30 z 38 pokusů.

Statistiky si za Colorado vylepšovali hlavně Joel Kiviranta (1+2) a Cale Makar (0+3). Dvakrát se přesně trefil Valerij Ničuškin, jednu asistenci si připsal i slovenský útočník Tomáš Tatar. V dresu Ducks debakl alespoň mírnil přihrávkou Radko Gudas (19:18, 0+1, +1, 2 střely), jenž tak bodoval už potřetí za sebou.

Třetí výhru za sebou urvali zvedající se hokejisté Edmontonu. Ve středu pod vedením nově jmenovaného kouče Krise Knoblaucha porazili 4:3 po prodloužení Seattle.

Hrdinou zápasu byl útočník Oilers Evander Kane, jenž ve třetí minutě nastavení vítěznou trefou završil hattrick. V rychlém sledu tak navázal na svou vyrovnávací trefu na 3:3 z času 59:14. Kromě něj se za kanadský celek v zápase gólově prosadil ještě kapitán Connor McDavid. Tři přihrávky vyprodukoval obránce Evan Bouchard.

Výsledky

NHL
16. 11. 2023 1:30
Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes : Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Sestavy:
Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Orlov, DeAngelo – Svečnikov, S. Aho II, Jarvis – Bunting, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Teräväinen – Noesen, Drury, Fast.
Sestavy:
Hart (Ersson) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Atkinson, Couturier, Foerster – Tippett, Frost, Konecny – Farabee, N. Cates, Poehling – Deslauriers, Laughton, Hathaway.

Rozhodčí: Pollock, Bladina – Nansen, Murray

Počet diváků: 18 700

NHL
16. 11. 2023 2:30
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Seattle Kraken Seattle Kraken 4:3P (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Sestavy:
S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Gagner, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Lavoie, Hamblin, Erne.
Sestavy:
Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – B. Tanev, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – Apperson, Galloway

Počet diváků: 18 347

NHL
16. 11. 2023 3:00
Colorado Avalanche Colorado Avalanche : Anaheim Ducks Anaheim Ducks 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)
Góly:
06:40 Girard (J. Johnson, Tatar)
12:40 Ničuškin (Toews, Makar)
34:33 F. Olofsson (L. O'Connor, Kiviranta)
Sestavy:
Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Byram, J. Johnson, C. Jones – Ničuškin, MacKinnon, Rantanen – Tatar, R. Johansen, Drouin – Wood, Colton, Tufte – Cogliano, F. Olofsson, Kiviranta – L. O'Connor.
Sestavy:
Dostál (Gibson) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique, Silfverberg – McGinn, Carrick, Groulx.

Rozhodčí: Carter Sandlak, Garrett Rank – Jesse Marquis, Scott Cherrey

Počet diváků: 18 029

NHL
16. 11. 2023 4:15
Vancouver Canucks Vancouver Canucks : New York Islanders New York Islanders 4:3P (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)