Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Nylander potěšil švédské publikum třemi body, Toronto porazilo Detroit

23:37aktualizováno  18. listopadu 7:53
Po devítigólové přestřelce mezi Ottawou a Detroitem se ve druhém zápase hokejové NHL ve švédském Stockholmu diváci dalších brankových hodů nedočkali. Favorizovaní hráči Toronta se rozjeli až ve třetí třetině, kdy dokázali smazat dvougólové manko. Za výhrou Maple Leafs 3:2 stála domácí hvězda William Nylander s bilancí gólu a dvou asistencí. V zámoří pokračovala základní část dvěma duely.

Detroit po čtvrteční partii proti Ottawě nasadil na místo odpočívajícího brankáře Jamese Reimera až týmovou trojku Alexe Lyona. Stalo se tak poté, co Ville Husso odcestoval ze Švédska zpátky do USA, aby byl u porodu dcery. Toronto v prvním evropském představení vsadilo na Ilju Samsonova a oba muži v maskách v první dvacetiminutovce žádnou změnu skóre nedovolili.

Ani úvod druhé třetiny změnu nepřinesl. Dlouhé čekání na první branku uťal až v 33. minutě parádně zakončeným trestným střílením Daniel Sprong. Velkou příležitost dostal, když obránce Maple Leafs Morgan Rielly ve skrumáži na brankovišti přikryl puk rukavicí a pozorným sudím nic neuniklo. Neuběhly ani další dvě minuty hry a fanoušci Detroitu v Avicii aréně slavili podruhé. K jejich velké radosti se z levého kruhu křižnou ranou trefil Švéd Lucas Raymond.

Kanadský celek vymazal nulu na svém kontě až ve 44. minutě a předvedl se další domácí hráč. William Nylander prokázal velkou trpělivost, když chytrým pasem našel před bránou Tylera Bertuzziho. O pár minut později mohlo být vyrovnáno. Rána Davida Kämpfa (14:19, +/-: 0, 1 střela) se však odrazila od horní tyčky již překonaného Lyona. Tlak Toronta na kýžené vyrovnání neustával a výsledkem byla zasloužená trefa miláčka publika Nylandera z přesilové hry v 53. minutě - 2:2.

Opaření hokejisté Detroitu se nestačili vzpamatovat a Lyon lovil ze sítě třetí puk. Důraz uplatnil skvěle hrající Bertuzzi, jenž uvolnil u brány neobsazeného kapitána Johna Tavarese. Druhou přihrávku si připsal Nylander, jenž tak nechyběl u žádné trefy Toronta.

Z pěti střel ve druhé třetině vytěžili hokejisté Winnipegu hned tři góly, které rozhodly o jejich výhře nad Buffalem 3:2. Tu rozhodující vstřelil kuriózním způsobem dánský útočník Nikolaj Ehlers. Od modré čáry pod tlakem rychle nastřeloval puk na bránu a gólman Eric Comrie na puk nestihl včas zareagovat, když na poslední chvíli vyplaval přes bránícího hráče.

Sabres hráli bez zraněného elitního centra Tage Thompsona. Do sestavy se však vrátilo několik borců včetně Peytona Krebse, český forvard Lukáš Rousek tak zůstal jen mezi nehrajícími náhradníky.

Výsledky

NHL
17. 11. 2023 20:00
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Sestavy:
Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Perron, Compher, Copp (A) – Fischer, Veleno, Fabbri – Sprong, Rasmussen, Kostin.
Sestavy:
Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Lagesson, Benoit – Marner (A), Matthews, Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.

Rozhodčí: Rehman, Nicholson – Alphonso, Daisy

Počet diváků: 13 510

NHL
18. 11. 2023 2:00
Winnipeg Jets Winnipeg Jets : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly:
22:12 Perfetti (Naměstnikov, Pionk)
24:23 Appleton (Niederreiter, Lowry)
28:12 Ehlers (Niederreiter, Naměstnikov)
Góly:
24:54 Tuch
41:00 Peterka (Dahlin, Benson)
Sestavy:
Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Stanley – Connor, Scheifele (A), Iafallo – Perfetti, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.
Sestavy:
Comrie (Luukkonen) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Ry. Johnson, Clifton, E. Johnson – J. Skinner, Cozens, Tuch – Peterka, Mittelstadt, Benson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C) – Greenway, Jost, V. Olofsson.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Kozari – Murchison, Brisebois

Počet diváků: 11340

NHL
18. 11. 2023 4:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Florida Panthers Florida Panthers 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)