Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

NHL ve Stockholmu si opět podmanil Nylander, Zohorna jednou asistoval

7:56aktualizováno  8:12
V závěrečném ze čtyř představení NHL ve švédském Stockholmu uspělo Toronto proti Minnesotě v prodloužení, které gólem na 4:3 rozhodl miláček publika William Nylander. Švédský útočník v utkání natáhl svou bodovou sérii od startu sezony již na sedmnáct startů a bilancí 1+1 navázal na předchozí tříbodový výkon 1+2 proti Detroitu. V zámoří se asistencí připomněl Radim Zohorna, jehož Pittsburgh porazil 3:0 obhájce Stanley Cupu z Vegas.

Minnesotě, která po sobotním souboji s Ottawou nastoupila podruhé za sebou, proti Torontu vyšel vstup do zápasu. Z úvodní převahy také vytěžila otevírací branku, když se ve 3. minutě k zakončení z mezikruží dostal obránce Jon Merrill. Postupně ale začínal přebírat otěže zápasu favorizovaný kanadský celek. Za zády již překonaného veterána Marc-Andre Fleuryho hned dvakrát zazvonila konstrukce branky.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 16z./27b. (11+16)

2. Hronek - 18z./18b. (1+17)

3. Zacha - 16z./13b. (6+7)

4. Nečas - 17z./12b. (5+7)

5. Hertl - 17z./11b. (3+8)

Vyrovnaní se početně zastoupení fanoušci Maple Leafs v Avicii aréně dočkali ve 13. minutě, kdy z přesilovky pohotovou dorážkou udeřil kanonýr Auston Matthews. Asistenci si připsala i domácí hvězda William Nylander, díky čemuž tak bodoval i ve svém sedmnáctém startu od startu sezony. Těsně před prvním odchodem do kabin navíc střelou z pravého kruhu uspěl i Matthew Knies a Toronto šlo do vedení 2:1.

Ve druhé hrací části měli hráči Wild k dispozici hned tři přesilové hry, nejtěsnější náskok Toronta ale odolal. V 45. minutě navíc dodal do řad Maple Leafs větší klid obránce Morgan Rielly. Za Wild však záhy na to odpovídal další zadák Jake Middleton a v 49. minutě zadělal na drama vyrovnáním na 3:3 Mats Zuccarello. Norský útočník byl v pravý čas na pravém místě, když před bránou protečoval za záda Josepha Wolla přihrávku Brocka Fabera.

Vítěze tak nakonec muselo určit až prodloužení, ve kterém si k velké radosti fanoušků v Avicii aréně vzal slovo ve velké formě hrající William Nylander. Druhou švédskou výhru Maple Leafs, kteří v pátek porazili 3:2 Detroit, slavil i český útočník David Kämpf (12:30, +/-: 0).

Útočník Radim Zohorna (10:56, 0+1, +1, 4 střely) asistoval už ve 3. minutě u úvodní branky Pittsburghu v zápase proti Vegas. Trefil se obránce Ryan Graves, na kterého v dalším průběhu navázali ještě Noel Acciari a do prázdné klece skórující Jevgenij Malkin. Penguins tak porazili obhájce Stanley Cupu 3:0. Z čistého konta se radoval brankář Alex Nedeljkovič, jenž kryl všech 38 ran soupeře.

Střelec Jakub Vrána (9:43, +1, 2 střely) s týmem St. Louis vybojoval oba body z ledu Anaheimu. Výhru Blues 3:1 vystříleli už v první třetině Jake Neighbours a Pavel Bučněvič. Týmová dvojka vítězů Joel Hofer pochytal 30 střel Ducks. V domácí bráně se představil John Gibson (28 zákroků proti 31 střelám), Lukáš Dostál tak plnil roli náhradníka. Obránce Radko Gudas (19:04, +1) po nedávné bodové sérii ze tří navazujících startů podruhé v řadě vyšel naprázdno.

Těsné domácí prohře nezabránil Petr Mrázek, jehož Chicago podlehlo 2:3 Buffalu. Český gólman kryl 17 z 20 střel Sabres. U všech tří tref hostů, včetně rozdílové akce z 51. minuty od Erika Johnsona, byl švédský zadák Rasmus Dahlin (1+2).

Výsledky

NHL
19. 11. 2023 14:00
Minnesota Wild Minnesota Wild : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 3:4P (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly:
02:37 Merrill (Rossi, Zuccarello)
46:10 Middleton (M. Foligno, Eriksson Ek)
Sestavy:
M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Faber, Bogosian, Merrill – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Rossi, Boldy – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, F. Gaudreau.
Sestavy:
Woll (Samsonov) – Rielly (A), Brodie, Giordano, McCabe, Lagesson, Benoit – Knies, Matthews (A), Marner – Bertuzzi, Tavares (C), Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – Gregor, Kämpf, McMann.

Rozhodčí: McIsaac, Rehman – Daisy, Berg

Počet diváků: 13356

NHL
19. 11. 2023 23:30
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Sestavy:
Ersson (Hart) – York, Sanheim, Seeler, Se. Walker, Zamula, Belpedio – Foerster, Couturier, Konecny – Tippett, Laughton (A), Atkinson – Farabee, Poehling, Brink – Deslauriers, N. Cates, Hathaway.
Sestavy:
S. Martin (Merzlikins) – Provorov, Severson, Werenski (A), Gudbranson (A), Bean, Jiříček, A. Boqvist – Voronkov, Fantilli, Marčenko – J. Gaudreau, Jenner (C), Činachov – Texier, Kuraly, Danforth – Olivier, Sillinger.

Rozhodčí: Dwyer, Schrader – Smith, Barton

Počet diváků: 17416

NHL
20. 11. 2023 0:00
Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins : Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly:
02:13 Graves (Zohorna, D. O'Connor)
31:39 Acciari (Nieto)
58:42 Malkin (Guentzel, Letang)
Góly:
Sestavy:
Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Nieto, Acciari, Carter.
Sestavy:
Hill (L. Thompson) – McNabb, Theodore, Martinez, Pietrangelo, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Howden, Stephenson, Stone – Cotter, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Rozhodčí: StLaurent, Blandina – Murray, Shewchyk

Počet diváků: 18 120

NHL
20. 11. 2023 2:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : St. Louis Blues St. Louis Blues 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Sestavy:
Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – R. Strome, Carlsson, Vatrano – Max Jones, McTavish, Killorn – Terry, Henrique (A), Silfverberg (A) – Leason, Carrick, Groulx.
Sestavy:
Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Vrána, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Toropčenko – Neighbours, Sundqvist, Alexandrov.

Rozhodčí: Schlenker, Rooney – Gawryletz, Hughes

Počet diváků: 15 243

NHL
20. 11. 2023 1:00
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)