Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Nečas asistoval u obratu Caroliny, Edmonton vyhnal Dostála z brány

Martin Nečas (88), Jesperi Kotkaniemi (82) a Teuvo Teravainen (86) slaví trefu Carolina Hurricanes. foto: James Guillory-USA TODAY SportsReuters

V nedělních zápasech hokejové NHL se z Čechů prosadil jen Martin Nečas. Carolina prohrávala s Columbusem 0:2, ve třetí třetině ale dokázala skóre třemi góly otočit a český útočník k tomu přispěl jednou asistencí. Naopak velké zklamání zažil brankář Lukáš Dostál, jehož šesti góly vyhnali z brány rozjetí hokejisté Edmontonu. Kanadský celek nakonec porazil Anaheim vysoko 8:2, když v útoku řádili hlavně Connor McDavid 1+4 a Zach Hyman 2+1.
  7:37aktualizováno  7:52

Carolina se na domácím ledě proti Columbusu dlouho trápila v ofenzivě.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 20z./31b. (13+18)

2. Hronek - 22z./22b. (2+20)

3. Zacha - 20z./16b. (7+9)

4. Hertl - 21z./16b. (4+12)

5. Nečas - 20z./14b. (6+8)

Když navíc na startu třetí třetiny hosté rychle odskočili do dvoubrankového trháku, za tým českého obránce Davida Jiříčka (15:34, +1, 2 střely) se prosadili Kirill Marčenko a Johnny Gaudreau, nevypadalo to s Hurricanes vůbec dobře.

Nulu na kontě brankáře Elvise Merzlikinse vymazal střelou z mezikruží až v 51. minutě Jesperi Kotkaniemi. Do jeho finské souhry s Teuvo Teräväinenem se zapojil i český forvard Martin Nečas (16:34, 0+1, +/-: 0, 6 střel). Vyrovnání na 2:2 fanoušci slavili v 57. minutě, kdy před bránou úspěšně dorážel bek Brady Skjei, a obrat skóre favorit dokončil v čase 58:05. Sebastian Aho asistoval a vítěznou trefu zaznamenal Andrej Svečnikov.

Hokejisté Edmontonu se po hrubě nevydařeném vstupu do sezony pomalu zvedají. Nedělní triumf 8:2 nad Anaheimem byl pro kanadský celek již pátým úspěchem z posledních osmi startů. Rostoucí formu Oilers naposledy odnesl český gólman Lukáš Dostál. Z úvodních šestnácti střel soupeře lovil puk za zády hned v šesti případech a v 28. minutě jej nahradila jednička Ducks John Gibson.

23letý rodák z Brna na poslední tři starty v NHL nebude vůbec vzpomínat v dobrém. Kromě kanonády Edmontonu totiž v posledních dnech nezabránil ani vysoké prohře 2:8 s Coloradem a 3:6 s Philadelphií.

V útoku Oilers řádil hlavně kapitán Connor McDavid (1+4), jenž pěti body navázal na předešlé čtyři asistence proti Washingtonu. Statistiky si vylepšoval také Zach Hyman (2+1) a Darnell Nurse (0+3).

Hokejisté St. Louis s útočníkem Jakubem Vránou (12:53, -2, 2 střely) dokázali zvítězit 4:2 v Chicagu. Gólman domácích Arvid Söderblom, jenž dostal podruhé za sebou přednost před Petrem Mrázkem, kryl 24 z 28 střel. Za Blues se už v první třetině prosadili Kevin Hayes, Pavel Bučněvič a později dvougólový Jake Neighbours.

Výsledky:

NHL
26. 11. 2023 20:00
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : St. Louis Blues St. Louis Blues 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Sestavy:
Söderblom (Mrázek) – A. Vlasic, S. Jones, Korchinski, Murphy, Kaiser, I. Phillips – Reichel, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Guttman, T. Raddysh – N. Foligno, Dickinson, Joe. Anderson – Katchouk, Donato, Re. Johnson.
Sestavy:
Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Faulk, Krug, Scandella, Tucker – Bučněvič, Thomas, Neighbours – Vrána, B. Schenn, Kapanen – Saad, Hayes, Kyrou – Toropčenko, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: South, Skilliter – Grillo, Galloway

Počet diváků: 18 223

NHL
26. 11. 2023 23:00
Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes : Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)
Sestavy:
Kočetkov (Raanta) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Teräväinen, S. Aho II (A), Jarvis – Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Fast – Bunting, Drury, Noesen.
Sestavy:
Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Marčenko – Voronkov, Fantilli, Laine – Texier, Sillinger, Činachov – Robinson, Kuraly, Danforth.

Rozhodčí: McIsaac, Lee – Flemington, Kovachik

Počet diváků: 18700

NHL
27. 11. 2023 3:00
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Anaheim Ducks Anaheim Ducks 8:2 (4:2, 2:0, 2:0)
03:32 Max Jones (Leason, Vaakanainen)
06:10 Max Jones (Silfverberg, Mintjukov)
Sestavy:
S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – C. Brown, Draisaitl (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Erne, Hamblin, Janmark.
Sestavy:
Dostál (28. Gibson) – Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Leason, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Silfverberg (A) – Groulx, Carrick, McGinn.

Rozhodčí: Schlenker, Chmielewski – B. Gawryletz, Kelly

Počet diváků: 17 781

NHL
27. 11. 2023 2:00
Nashville Predators Nashville Predators : Winnipeg Jets Winnipeg Jets 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Sestavy:
Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, A. Carrier, Stastney, Barrie, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Sherwood, Pärssinen, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Tomasino – Trenin, Sissons.
Sestavy:
Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Iafallo – Perfetti, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

Rozhodčí: Rehman, Pollock – Suchánek, Shewchyk

Počet diváků: 17159

NHL
26. 11. 2023 19:00
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Minnesota Wild Minnesota Wild 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)