Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Útočník Nečas byl jediným střelcem Caroliny na ledě Winnipegu

Hokejisté Carolina Hurricanes slaví gól, vpravo Martin Nečas. foto: AP

Hokejový útočník Martin Nečas se jako jediný z českých zástupců v NHL dokázal v pondělních zápasech bodově prosadit. Na ledě Winnipegu však jen korigoval těsnou prohru Caroliny, kanadský celek se radoval po výsledku 2:1. V dalších zápasech se blýskli nulou gólmani Vasilevskij a Ingram. Tampa po skóre 4:0 oplatila porážku Dallasu a Arizona triumfem 6:0 nedala šanci Washingtonu.
  7:36aktualizováno  8:18

Carolina přestřílela domácí Winnipeg 43:22 na body však přesto nedosáhla. Proti byl hlavně skvěle chytající Laurent Brossoit. Týmová dvojka Jets se blýskla 42 zákroky a o čisté konto přišla až ve 40. minutě, kdy se o jedinou trefu Hurricanes postaral Martin Nečas (14:49, 1+0, +1, 3 střely).

Češi v NHL

1. Pastrňák - 24z./36b. (14+22)

2. Hronek - 25z./25b. (2+23)

3. Zacha - 24z./19b. (8+11)

4. Hertl - 24z./18b. (4+14)

5. Nečas - 24z./18b. (7+11)

24letý český reprezentant, jenž v letošní sezoně pokořil hranice 300 zápasů a 200 bodů zámořské kariéry (309z. – 208b., 80+128), se pokoušel o rychlé zakončení výpadem zpoza brány a puk dostal za brankovou čáru odrazem od bránícího DeMeloa.

Úvodní dvougólový náskok Winnipegu zařídili kanonýr Kyle Connor a hvězda dánského hokeje Nikolaj Ehlers. Oba borci si ze zápasu odnesli bilanci 1+1, dva body měl i kapitán Mark Scheifele 0+2.

Během víkendu Dallas deklasoval Tampu výsledkem 8:1. V pondělní odvetě se však již radovali hokejisté Lightning, kteří soupeři oplatili porážku pro změnu po skóre 4:0. Ve svém pátém startu po návratu z marodky se čistým kontem blýskl gólman Andrej Vasilevskij, jenž pochytal všech 25 ran soupeře.

Velký zápas odehrál švédský obránce domácích Victor Hedman, pro kterého to byl jubilejní 1 000. start kariéry. Napodobil tak počiny klubové legendy Vincenta Lecavaliera (1 037 zápasů) a spoluhráče a kapitána týmu Stevena Stamkose (1 027). V předzápasové ceremonii mezi promítanými gratulanty dostal prostor i aktuálně již útočník New Jersey Ondřej Palát.

Pod góly Tampy se podepsali lídr produktivity NHL Nikita Kučerov, Luke Glendening a dvojnásobný střelec Anthony Cirelli. Jediným českým zástupcem v duelu byl centr čtvrté řady Stars Radek Faksa (10:51, -1).

Za triumfem Arizony 6:0 nad Washingtonem stála pětigólová zahajovací třetina. Vše odstartoval nováček Logan Cooley, na něhož svou 12. trefou sezony navazoval střelec Michael Carcone, Jason Zucker a dvougólový Nick Schmaltz. Šestou trefu Coyotes pak ještě v 37. minutě přidal při hře v oslabení Nick Bjugstad.

Gólman Connor Ingram, jenž v dosavadním průběhu sezony skvělými výkony zastínil českého reprezentanta Karla Vejmelku, si čisté konto vysloužil 26 zákroky.

Útočník Jakub Vrána byl potřetí v řadě a popáté z posledních sedmi zápasů jen v roli nehrajícího náhradníka St. Louis. V pondělí mohl sledovat, jak jeho spoluhráči vybojovali cenný skalp na ledě obhájců Stanley Cupu. Blues si poradili s Vegas 2:1 po prodloužení, které už po 38 vteřinách hry ukončil Pavel Bučněvič. Hosté dlouho vedli i v řádné hrací době. Gól Toropčenka z 20. minuty vymazal až v 53. minutě využitou přesilovkou Jack Eichel.

Výsledky

NHL
5. 12. 2023 1:30
Montreal Canadiens Montreal Canadiens : Seattle Kraken Seattle Kraken 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Sestavy:
Montembeault (Allen) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Jos. Anderson, Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Ylönen, Stephens, Armia.
Sestavy:
Grubauer (Daccord) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – B. Tanev, Wennberg, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, McCormick.

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Daisy, Murray

Počet diváků: 20 915

NHL
5. 12. 2023 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : St. Louis Blues St. Louis Blues 1:2P (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly:
52:58 Eichel (Pietrangelo, Marchessault)
Góly:
19:40 Toropčenko (Parayko, Sundqvist)
60:38 Bučněvič (Thomas, Parayko)
Sestavy:
L. Thompson (Patera) – B. Hutton, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – Howden, Stephenson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Sestavy:
Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Neighbours – Hayes, B. Schenn, Kyrou – Saad, Sundqvist, Kapanen – Toropčenko, Alexandrov, Blais.

Rozhodčí: Pochmara, Sandlak – McNamara, Gawryletz

Počet diváků: 17 826

NHL
5. 12. 2023 1:00
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins 2:1P (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly:
29:46 Foerster (Konecny, Ristolainen)
63:55 Couturier (Konecny, Sanheim)
Góly:
19:14 Crosby (Guentzel, Rust)
Sestavy:
Hart (Ersson) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, M. Staal – Konecny, Couturier, Foerster – Brink, Frost, Tippett – Atkinson, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, Deslauriers.
Sestavy:
Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ludvig, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Carter, Eller, Harkins – A. Nylander, Koppanen, Zohorna.

Rozhodčí: Charron, Blandina – Hughes, Nansen

Počet diváků: 18 084

NHL
5. 12. 2023 3:00
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Washington Capitals Washington Capitals 6:0 (5:0, 1:0, 0:0)
Sestavy:
Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Dumba, J. Brown, Kesselring, Stecher, Välimäki – Schmaltz (A), L. Cooley, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Zucker, Kerfoot, Carcone – O'Brien, Kelemen.
Sestavy:
Kuemper (15. C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, T. van Riemsdyk, Sandin, Jensen, Edmundson – Wilson (A), D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, McMichael, Protas – M. Phillips, Lapierre, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Murchison, Toorney

Počet diváků: 4 600

NHL
Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning : Dallas Stars Dallas Stars 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Sestavy:
Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman, Perbix, Sergačjov, Černák, de Haan, D. Raddysh – Stamkos, Kučerov, Point – Hagel, Cirelli, Barré-Boulet – Jeannot, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Watson.
Sestavy:
Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Lindell, Hakanpää, Hanley, Heiskanen, Harley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Benn, W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Duchene, Seguin – Cr. Smith, Faksa, Steel.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Marquis, Alphonso

NHL
Winnipeg Jets Winnipeg Jets : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)