Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Jiříček asistoval u divoké výhry, Kubalík se zapsal mezi střelce

David Jiříček (vlevo) slaví se spoluhráči gól proti Torontu. foto: Reuters

V osmi čtvrtečních zápasech hokejové NHL bodovala trojice Čechů. Obránce David Jiříček dvakrát asistoval u divoké výhry Columbusu 6:5 po prodloužení z ledu Toronta. Venkovní výhru slavil i Martin Nečas (0+1) z Caroliny, mezi střelce se zapsal Dominik Kubalík z Ottawy. Za Calgary nastoupil gólman Dan Vladař, Petr Mrázek z Chicaga v průběhu duelu nahradil odvolaného parťáka.
  8:13aktualizováno  8:19

Hokejisté Columbusu si na ledě favorizovaného Toronta postupně vypracovali pětigólový náskok. V úvodní třetině skórovali Laine s Johnsonem a ve druhém dějství i díky dvěma asistencím českého beka Davida Jiříčka (15:43, 0+2, +1, 1 střela) trhák ještě navýšili Danforth, Činachov a Gaudreau.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 27z./39b. (16+23)

2. Hronek - 30z./27b. (2+25)

3. Hertl - 28z./24b. (9+15)

4. Nečas - 29z./21b. (8+13)

5. Zacha - 26z./19b. (8+11)

V závěrečném dějství se však naplno ukázal ofenzivní potenciál Maple Leafs, kteří dokázali sérií pěti branek senzačně srovnat na 5:5. Na Nylandera, Marnera a McCaba navázal v 59. a 60. minutě nejlepší ligový střelec Auston Matthews, jenž se zlepšil na 23 zásahů z 27 zápasů.

Prodloužení ovšem přineslo dvougólového střelce i v kádru Blue Jackets, když se v 64. minutě podruhé v zápase prosadil Kent Johnson a hosté mohli slavit. Columbus se tak stal teprve šestým týmem historie NHL, který zvítězil i přes ztrátu pětigólového náskoku. Domácí centr David Kämpf (10:07, +/-: 0) tak nakonec odcházel do kabin zklamaný.

V prvním zápase po odvolání kouče Craiga Berubeho hokejisté St. Louis pod vedením Drewa Bannistera porazili 4:2 Ottawu a ukončili tak černou sérii čtyř proher. Podepsal se pod to hlavně centr Robert Thomas, jenž dal dva góly a na další nahrál.

Jedním ze dvou střelců Senators byl český útočník Dominik Kubalík (14:04, 1+0, +/-: 0, 3 střely). Své šesté trefy sezony dosáhl v 31. minutě, když po chybě Blues ve středním pásmu uspěl z nájezdu na brankáře Binningtona.

Český útočník Martin Nečas (20:40, 0+1, +/-: 0, 3 střely) se asistencí podílel na úvodní brance v duelu Detroitu s Carolinou. Už v 5. minutě Hurricanes poslal do vedení Jack Drury. Když ve druhém dějství srovnal Michael Rasmussen, přispěchal s odpovědí veterán Jordan Staal. Na těsné výhře Caroliny 2:1 se 25 zákroky přičinil gólman Kočetkov.

Sérii porážek dále nezastavili hokejisté Calgary. Naposledy nestačili 2:3 po nájezdech na Minnesotu a na výhru tak kanadský celek čeká už čtyři poslední starty. Český gólman Dan Vladař za Flames pochytal 30 z 32 střel a v rozhodujícím rozstřelu zneškodnil 2 ze 4 pokusů soupeře. Utkání pro domácí Wild ve čtvrté sérii rozhodl útočník Matt Boldy, jenž se jednou radoval i v řádné hrací době.

Na rozdíl od Calgary se z série proher už vyhrabal Seattle. Ten dokonce na úspěch čekal dlouhých osm duelů, než v úterý zdolal 4:0 Floridu. Na daný výsledek pak Kraken navázali i ve čtvrtek po jasném výsledku 7:1 nad Chicagem. Všech sedm branek za Blackhawks inkasoval Söderblom, český gólman Petr Mrázek se do akce dostal v 44. minutě a ze zbylých pěti pokusů domácích již neinkasoval.

Gólově bohaté utkání nabídl souboj Edmontonu s Tampou. Rozjetí Oilers tentokrát narazili, když se čtyřgólový Steven Stamkos postaral o výhru Lightning 7:4. Vedoucí muž kanadského bodování NHL Nikita Kučerov bral tři body (1+2) a zaokrouhlil tak svou dosavadní bilanci na 50 zápisů za 20 gólů a 30 asistencí z 30 startů. Po pomalejším vstupu do sezony probuzený Connor McDavid bodoval pojedenácté v řadě a bilancí 1+1 se zlepšil na 40 bodů (11+29), díky čemuž mu patří průběžná čtvrtá příčka v produktivitě.

Výsledky

NHL
15. 12. 2023 2:00
Minnesota Wild Minnesota Wild : Calgary Flames Calgary Flames 3:2N (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)s.n.2:1
Sestavy:
Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Mermis, Goligoski, Bogosian, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – Maroon, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Hartman, Dewar, Duhaime.
Sestavy:
Vladař (Wolf) – R. Andersson (A), Hanifin, Weegar, Oesterle, DeSimone, Gilbert – Coleman, Backlund (C), Huberdeau (A) – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Pospíšil, Kadri, Zary – Dubé, Ružička, Greer.

Rozhodčí: Charron, Sandlak – Deschamps, Alphonso

Počet diváků: 18 167

NHL
15. 12. 2023 4:00
Seattle Kraken Seattle Kraken : Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Sestavy:
Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Borgen, R. Evans, Dumoulin – Kartye, Beniers, Eberle (A) – McCann, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Shore, Bellemare, Yamamoto.
Sestavy:
Söderblom (44. Mrázek) – Roos, Murphy (A), I. Phillips, Zajcev, A. Vlasic, Crevier – Donato, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Beauvillier, T. Raddysh – N. Foligno (A), Dickinson, Joe. Anderson– Reichel, Guttman, Re. Johnson. Guttman

Rozhodčí: Pochmara, Chmielewski – Johnson, MacPherson

NHL
Vancouver Canucks Vancouver Canucks : Florida Panthers Florida Panthers 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Sestavy:
Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), Lafferty – Höglander, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Kuzmenko, P. Suter, Di Giuseppe.
Sestavy:
Bobrovskij (40. Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Cousins, Luostarinen, Lomberg – Stenlund, Lorentz.

Rozhodčí: Schlenker, Blandina – Hunt, Toomey

Počet diváků: 18873

NHL
15. 12. 2023 1:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets 5:6P (0:2, 0:3, 5:0 - 0:1)
Sestavy:
Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, Lagesson, McCabe, Benoit, Timmins – Gregor, Matthews (A), W. Nylander – Bertuzzi, Tavares (C), Marner – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Reaves.
Sestavy:
Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), Blankenburg, Provorov, Jiříček, Bean, Peeke – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Laine – Texier, Kuraly (A), Bemström.

Rozhodčí: Rank, Brenk – Cormier, Apperson

Počet diváků: 18 338

NHL
15. 12. 2023 1:30
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly:
25:20 Rasmussen (Copp, Berggren)
Góly:
04:48 Drury (Noesen, Nečas)
31:49 J. Staal (Pesce)
Sestavy:
Husso (Lyon) – Seider, Gostisbehere, Walman, Chiarot (A), Holl, Petry, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Copp (A), Fabbri – Sprong, Rasmussen, Berggren – Fischer, Czarnik.
Sestavy:
Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Drury, Bunting.

Rozhodčí: L'Ecuyer, MacPhee – Cherrey, Barton

Počet diváků: 19 515

NHL
St. Louis Blues St. Louis Blues : Ottawa Senators Ottawa Senators 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Sestavy:
Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Tucker – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Kapanen – Toropčenko, Hayes, Neighbours – Sundqvist, McGing, MacEachern.
Sestavy:
Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Zub, Brännström, Hamonic – B. Tkachuk, Norris, Giroux – Tarasenko, Stützle, Batherson – Greig, Kubalík, M. Joseph – Kelly, Chartier, Kastelic.

Rozhodčí: McCauley, Markovic – Fournier, Hughes

NHL
15. 12. 2023 3:00
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 4:7 (0:2, 3:0, 1:5)
Góly:
21:23 Nurse (Nugent-Hopkins, Ryan)
27:20 McDavid
30:02 Hyman (Bouchard, Nugent-Hopkins)
57:38 Nugent-Hopkins (Bouchard, McDavid)
Sestavy:
S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – C. Brown, Draisaitl (A), E. Kane – Foegele, R. McLeod, Janmark – Ryan, Hamblin, Gagner.
Sestavy:
Vasilevskij (J. Johansson) – Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan, Perbix, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Barré-Boulet – Hagel, Cirelli, Jeannot – Sheary, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Glendening, Motte.

Rozhodčí: Rehman, Skilliter – Mills, Daisy

Počet diváků: 18 600

NHL
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : Washington Capitals Washington Capitals 4:3N (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)s.n.2:1