Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Dostál pochytal 55 střel a vytvořil nový klubový rekord Anaheimu

Brankář Anaheimu Lukáš Dostál si v zápase s Torontem připsal 55 zákroků, čímž vytvořil nový klubový rekord. foto: Reuters

Hokejový brankář Lukáš Dostál byl zvolen první hvězdou v zápase NHL mezi Anaheimem a Torontem, když pochytal vysoký počet 55 z 57 střel hostů. Vytvořil tak nový klubový rekord Ducks, kteří favorizovanému soupeři nakonec podlehli 1:2 po prodloužení. To rozhodl svou 30. trefou sezony nejlepší ligový střelec Auston Matthews. Ve druhém středečním duelu Washington nestačil 3:6 na New Jersey.
  7:29aktualizováno  7:58

Brankář Lukáš Dostál ve středeční partii proti Torontu naskočil do svého šestnáctého zápasu sezony (14. od úvodní minuty) a výrazně se zasloužil o bodový zisk Anaheimu. Přestože další k dosavadním šesti vychytaným výhrám nakonec nepřidal, vysokým počtem 55 zákroků vytvořil nový klubový rekord Ducks a byl hlavní postavou u remízy 1:1 po řádné hrací době.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 36z./50b. (22+28)

2. Hronek - 37z./29b. (2+27)

3. Hertl - 37z./28b. (13+15)

4. Nečas - 38z./26b. (9+17)

5. Zacha - 33z./22b. (9+13)

Dlouho trvající stav 0:0 ukončil jako první v 32. minutě domácí forvard Frank Vatrano, jenž otevřel skóre při hře v oslabení. Nejtěsnější vedení domácím vydrželo až do 55. minuty, kdy neprůstřelnost hodně vytíženého Dostála ukončil využitou přesilovkou kapitán Maple Leafs John Tavares.

Obrat favorita dokončil ve třetí minutě nastavení nejlepší ligový kanonýr Auston Matthews. Jubilejní 30. branky sezony dosáhl po zakončení z bezprostřední blízkosti brány Dostála, kterého pokořil až ze svého 13. pokusu v zápase. Český gólman tak i přes konečnou prohru byl zvolen jasnou první hvězdou duelu, do něhož nezasáhl jeho nemocný spoluhráč Radko Gudas. Za vítěze ve čtvrté formaci operoval centr David Kämpf (14:17, +/-: 0, 1 střela).

Již po druhé operaci achilovky se dokázal vrátit do NHL útočník Max Pacioretty. Ve svém debutu za Washington se však proti New Jersey výhry nedočkal. Hostující Devils si odvezli oba body po výhře 6:3, kterou vystříleli hned tři dvougóloví útočníci Nico Hischier (2+1) a Dawson Mercer s Michaelem McLeodem (oba 2+0).

Před Vítkem Vaněčkem dostal v bráně Devils přednost Nico Daws, jenž zastavil 23 ran Capitals. V útoku hostů chyběl Ondřej Palát, jenž se zranil v dolní části těla při úterním tréninku a čeká jej několikazápasová absence.

Výsledky

NHL
4. 1. 2024 3:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 1:2P (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly:
31:41 Vatrano (McTavish, Drysdale)
Góly:
54:17 Tavares (Rielly, W. Nylander)
62:12 Matthews (Marner, Rielly)
Sestavy:
Dostál (Gibson) – LaCombe, Fowler, Vaakanainen, Drysdale, Mintjukov, Ljubuškin – Max Jones, Henrique, Zegras – Vatrano, McTavish, Killorn – McGinn, Lundeström, Leason – Groulx, Carrick, Silfverberg.
Sestavy:
Mar. Jones (Hildeby) – Rielly, Brodie, Benoit, McCabe, Giordano, Liljegren – Knies, Marner, Bertuzzi – Tavares, W. Nylander, Holmberg – Domi, Järnkrok, McMann – Kämpf, Gregor, Matthews.

Rozhodčí: McIssac, South – Murray, Suchánek

Počet diváků: 16 135

NHL
4. 1. 2024 1:30
Washington Capitals Washington Capitals : New Jersey Devils New Jersey Devils 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)