Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Reinhart vystřílel klubový rekord Floridy, výhru ale slavil Detroit

Sam Reinhart z Floridy střílí na branku Detroitu. foto: Reuters

Jedním z největších překvapení letošní sezony hokejové NHL jsou výkony útočníka Floridy Sama Reinharta. Průběžně druhý nejlepší ligový střelec ve středečním zápase proti Detroitu skóroval už poosmé v řadě a vytvořil tak nový klubový rekord. Výhru 3:2 po prodloužení ale nakonec brali Red Wings, po stejném skóre ovšem už v řádné hrací době se radovali i hokejisté Montrealu na ledě New Jersey.
  7:12aktualizováno  7:17

Kvůli nepřízni počasí a omezením v dopravě byl zápas Buffala s Chicagem odložen na čtvrtek. Ve středu tak hokejová NHL nabídla jen dva duely, v prvním z nich Florida hostila Detroit. Na úvodní změnu skóre se čekalo až do 26. minuty, kdy při hře v oslabení udeřil domácí Sam Reinhart.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 43z./61b. (26+35)

2. Hronek - 44z./36b. (3+33)

3. Hertl - 44z./30b. (13+17)

4. Nečas - 38z./26b. (9+17)

5. Zacha - 39z./25b. (9+16)

Zlepšil se tak na 33 gólů a přiblížil se ze druhé pozice lídrovi střelecké tabulky NHL Austonu Matthewsovi z Toronta (34 gólů). Zároveň vytvořil nový klubový rekord Panthers poté, co dokázal skórovat už v osmém startu za sebou. Za Detroit záhy na to srovnával Michael Rasmussen, díky trefě beka Gustava Forslinga však podruhé do kabin šli za vedení favorizovaní domácí hokejisté.

Ve třetím dějství ale opětovně srovnal Robby Fabbri a při následném prodloužení se po faulu Aarona Ekblada z přesilovky prosadil Dylan Larkin. Kapitán Red Wings tak zařídil svému týmu výhru 3:2 po prodloužení.

Stejně jako v případě Detroitu se po skóre 3:2 radovali na ledě soupeře i hráči Montrealu. V domácím prostředí New Jersey dokázali uspět už v rámci řádné hrací doby. K zisku dvěma bodům Canadiens nasměroval otevírací brankou ze 13. minuty slovenský talent Juraj Slafkovský. Pro jedničku draftu 2022 to byla šestá trefa a 17. bod v letošním ročníku.

Na rozdíl dvou gólů v 35. minutě zvyšoval Joshua Roy. Domácí hokejisté, v jejichž bráně dostal opětovně před Vítkem Vaněčkem přednost Nico Daws, se prosadili až v úvodu třetího dějství. Z přesilovek srovnali na 2:2 Luke Hughes a Alexander Holtz. Asistenci u v pořadí druhé trefy Devils bral i Šimon Nemec, slovenský obránce byl pro změnu dvojka draftu 2022. Rozhodující akci si však schoval na 56. minutu hostující Cole Caufield, jenž dorážel na brankovišti po předchozí ráně beka Harrise.

Výsledky

NHL
18. 1. 2024 1:00
New Jersey Devils New Jersey Devils : Montreal Canadiens Montreal Canadiens 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Sestavy:
Daws (Vaněček) – Marino, Nemec, L. Hughes, C. Miller, Bahl, Foote – Toffoli, Hischier, Bratt – Meier, M. McLeod, Mercer – Haula, Lazar, Bastian – Willman, Tierney, Holtz.
Sestavy:
Montembeault (Allen) – Matheson, Guhle, Struble, Savard, Harris, J. Barron – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Harvey-Pinard, J. Evans, Gallagher – J. Roy, Monahan, Armia – Pezzetta, Stephens, Ylönen.

Počet diváků: 16 022

NHL
Florida Panthers Florida Panthers : Detroit Red Wings Detroit Red Wings 2:3P (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)