Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Mrázek vychytal bod proti Rangers, Dostál z Anaheimu střídal do hry

Brankář Chicago Blackhawks Petr Mrázek zasahuje v utkání s New York Rangers. foto: Reuters

V pátečním programu hokejové NHL se představili dva čeští gólmani. Zkušený Petr Mrázek 31 zákroky pomohl posledními Chicagu alespoň k zisku bodu za remízu 3:3 z řádné hrací doby, v prodloužení se však radovali z výhry hostující Rangers. Mladík Lukáš Dostál se představil až od třetí třetiny souboje Anaheimu s Edmontonem a ze zbývajících deseti střel dvakrát inkasoval. Favorizovaní Oilers si odvezli vítězství 5:3 hlavně díky hattricku Evandera Kanea.
  7:34aktualizováno  7:51

Hokejisté Rangers, kteří se z pozice lídrů Metropolitní divize řadí k elitě soutěže, vedli na ledě posledního Chicaga už 3:1 poté, co Petra Mrázka překonali Alexis Lafreniere, Chris Kreider a Jonny Brodzinski. Domácí outsider se však nevzdal a ve třetí třetině vybojoval vyrovnání na 3:3.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 51z./75b. (33+42)

2. Hronek - 51z./36b. (3+33)

3. Nečas - 45z./34b. (16+18)

4. Hertl - 48z./34b. (15+19)

5. Zacha - 47z./33b. (12+21)

V 54. minutě skóroval Nick Foligno a klíčovou trefu zařídil v 59. minutě Jason Dickinson. New York, jenž po třech výhrách s náhradníkem Jonathanem Quickem nastoupil opět s dlouhodobou jedničkou Igorem Šesťorkinem, nakonec naplnil roli velkého favorita až v prodloužení.

V jeho třetí minutě rozhodl Mika Zibanejad, švédský reprezentant zaznamenal svůj osmý gól z prodloužení za Rangers a na čele historické klubové statistiky překonal zápisy Cecila Dillona, Butche Keelinga a Briana Leetche. Mrázek tak utkání zakončil s bilancí 31 zákroků proti 35 střelám, Šesťorkin pochytal 28 z 31 střel.

Na nedávné ukončení šestnáctizápasové vítězné série prohrou 1:3 ve Vegas dali hokejisté Edmontonu zapomenout výhrou 5:3 z ledu Anaheimu. Výsledek se však pro kanadský celek nerodil lehce poté, co domácí Ducks hned třikrát průběžně vedli.

Rozhodující krok Oilers učinili až v závěrečném dějství. U všeho podstatného figuroval kapitán Connor McDavid, jenž přihrál na tři góly. V 49. minutě po jeho akci vyrovnával na 3:3 Zach Hyman, krátce na to využíval přesilovku Leon Draisaitl a v samém závěru střelou do prázdné klece zkompletoval hattrick Evander Kane.

Od 41. minuty nahradil v bráně Anaheimu zraněného Johna Gibsona český brankář Lukáš Dostál a ze zbývajících deseti střel Edmontonu dvakrát inkasoval.

Veterán Marc-Andre Fleury v pátek slavil možná svou poslední výhru bohaté kariéry proti týmu, ve kterém strávil svých 13 úvodních sezon v NHL a vyhrál s ním tři Stanley Cupy. Minnesota i díky 34 zákrokům Fleuryho porazila Pittsburgh 3:2.

39letý kanadský gólman, jenž nedávno odchytal svůj tisící start a před zápasem s Penguins obdržel od Sidneyho Crosbyho jako ocenění daného jubilea památeční obraz, bude po sezoně bez smlouvy a jeho další působení ve slavné soutěži je nejisté.

O těsné výhře Wild rozhodl v 50. minutě útočník Kirill Kaprizov. Předchozí dvě trefy domácích od Matta Boldyho a Jonase Brodina průběžně vymazali Reilly Smith a Sidney Crosby.

Výsledky

NHL
10. 2. 2024 2:30
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : New York Rangers New York Rangers 3:4P (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly:
02:38 A. Vlasic
53:37 N. Foligno (I. Phillips, Kurashev)
Sestavy:
Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, I. Phillips, Crevier – N. Foligno (A), Kurashev, T. Johnson – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Katchouk, Entwistle, T. Raddysh – Reichel, R. Pitlick, Donato.
Sestavy:
Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow (A), T. Pitlick.

Rozhodčí: L ́Ecuyer, MacPHee – Knorr, Deschamps

Počet diváků: 19 995

NHL
10. 2. 2024 4:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : Edmonton Oilers Edmonton Oilers 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Sestavy:
Gibson (41. Dostál) – Ljubuškin, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Lindström, Vaakanainen – R. Strome, Carlsson, Henrique (A) – Terry, Groulx, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
Sestavy:
Pickard (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Kulak, Desharnais – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Perry, Draisaitl (A), E. Kane – Foegele, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Janmark.

Rozhodčí: Luxmore, Syvret – Suchánek, Gawryletz

Počet diváků: 17 489

NHL
10. 2. 2024 2:00
Minnesota Wild Minnesota Wild : Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)