Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Kempe rozhodl Jágrův večer, Rangers ovládli přestřelku pod širým nebem

7:29aktualizováno  7:55
V zápase hokejové NHL, před kterým byl slavnostně vyvěšen dres Jaromíra Jágra s číslem 68 pod strop haly, Pittsburgh výhrou českou legendu nepotěšil. Po těsném výsledku 2:1 se radovalo hostující Los Angeles, za které zápas otočil góly z 54. a 57. minuty Švéd Adrian Kempe. Naopak bohaté na góly bylo střetnutí pod širým nebem, v němž Rangers uspěli nad Islanders 6:5 po prodloužení. Favorizované Colorado odsoudilo Arizonu s Karlem Vejmelkou v bráně k deváté prohře v řadě.

Za dohledu Jaromíra Jágra, který po slavnostní ceremonii spojené s vyvěšením jeho dresu pod strop haly vyjel i na led při rozbruslení, a celé řady dalších bývalých hvězd Pittsburghu poslal domácí Penguins do vedení nad Los Angeles v 19. minutě využitou přesilovkou kapitán týmu Sidney Crosby.

Hubený stav 1:0 pak vydržel až do samého závěru řádné hrací doby, kdy brankáře Tristana Jarryho připravil o nulu švédský kanonýr Kings Adrian Kempe.

V 54. minutě tvrdou ranou z pozice obránce vyrovnával na 1:1 a v 57. minutě střetnutí rozhodl, když proměnil brejk 2 na 1 při hře v oslabení. Bránu vítězů tentokrát před odpočívajícím Davidem Rittichem hájil Cam Talbot a zastavil 29 z 30 střel Pittsburghu.

Den po triumfu New Jersey 6:3 nad Philadelphií, na kterém se dvěma asistencemi podílel i český útočník Devils Ondřej Palát, se na MetLife Stadium v New Jersey pod širým nebem utkaly také celky Islanders a Rangers. Opět bylo vidět hodně brankových situací.

Téměř osmdesát tisíc diváků (návštěva 79 690 je třetí nejvyšší v historii NHL) sledovalo výhru Rangers 6:5 po prodloužení, o níž rozhodl už po deseti vteřinách nastavení Artěmij Panarin.

V řádné hrací době však měli blíže k úspěchu Ostrované. Blueshirts v závěru doháněli ztrátu 3:5, pomohli si ale využitými přesilovkami Chrise Kreidera a Miky Zibanejada z 56. a 59. minuty. Se ziskem tří kanadských bodů platili za nejproduktivnější hráče zápasu útočníci vítězných Rangers Panarin (1+2) a Trochek (2+1) a také ofenzivní obránce Islanders Noah Dobson (0+3).

Hokejisté Colorada nakonec naplnili roli favorita těsnou výhrou 4:3 nad trápící se Arizonou, která tak padla už podeváté v řadě. Snadné to však Avalanche se svým soupeřem rozhodně neměli poté, co Coyotes dvakrát vedli.

Na průběžné stavy 1:2 a 2:3 dal zapomenout v 31. minutě produktivní Nathan MacKinnon. Stejný hráč pak v 54. minutě asistoval u rozhodující akce beka Devona Toewse a bilancí 1+1 se tak s 91 body (33+58) přiblížil ze druhé pozice vedoucímu muži produktivity NHL Nikitu Kučerovovi z Tampy (94 bodů, 36+58).

Bránu Arizony hájil při zranění jedničky Connora Ingrama opět český reprezentant Karel Vejmelka. 33 zákroky proti 37 střelám Avalanche však sérii porážek se svými spoluhráči zvrátit nedokázal.

Výsledky

NHL
19. 2. 2024 0:00
Colorado Avalanche Colorado Avalanche : Arizona Coyotes Arizona Coyotes 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Sestavy:
Georgijev (Annunen) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Wood, Colton, Lehkonen – Parise, R. Johansen, Kiviranta – Cogliano, F. Olofsson, Wagner.
Sestavy:
Vejmelka (Villalta) – Moser, Dumba, Durzi, Kesselring, Välimäki, J. Brown – Keller (A), Hayton, Kerfoot – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Zucker, Ružička, Schmaltz (A) – L. Cooley, McBain, Guenther.

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Gawryletz, Shewchyk

Počet diváků: 18133

NHL
Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins : Los Angeles Kings Los Angeles Kings 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly:
18:43 Crosby (E. Karlsson, Rust)
Góly:
53:49 Kempe (Doughty, Arvidsson)
56:50 Kempe (Kopitar)
Sestavy:
Jarry (Nedeljkovic) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel, Ludvig – Rust, Crosby (C), Rakell – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puljujärvi, Eller, Phillips – White, Carter, Harkins.
Sestavy:
Talbot (Rittich) – Doughty (A), M. Anderson, B. Clarke, Gavrikov, M. Roy, Englund – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Byfield, Dubois, Laferriere – Lewis, Turcotte, Kaliyev.

Rozhodčí: Markovic, Hebert – Jackson, Kovachik

Počet diváků: 18 422

NHL
18. 2. 2024 21:00
New York Islanders New York Islanders : New York Rangers New York Rangers 5:6P (3:1, 1:2, 1:2 - 0:1)