Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Pastrňák s Kubalíkem byli v NHL mezi střelci, Palát dvakrát asistoval

David Pastrňák (uprostřed) z Bostonu slaví gól v zápase s Torontem se spoluhráči Charliem McAvoyem (vlevo) a Jakem DeBruskem. foto: AP

Kanonýr David Pastrňák svou 39. trefou sezony nasměroval hokejisty Bostonu za výhrou 4:1 nad Torontem. Jednu asistenci bral i jeho parťák z útoku Pavel Zacha. Po delší době se gólem připomněl Dominik Kubalík z Ottawy. Mezi hvězdy zápasu se dostal Ondřej Palát, jenž dvěma asistencemi pomohl k výhře New Jersey nad St. Louis. Přihrávku bral i Martin Nečas z Caroliny.
  7:33aktualizováno  8:16

Hokejisté Bostonu dokázali v týdnu už podruhé porazit Toronto a vždy tomu bylo po skóre 4:1. Na pondělní výsledek z ledu soupeře stejně navázali i ve čtvrtek před svými fanoušky. V obou případech bodoval čtvrtý muž v pořadí ligové produktivity David Pastrňák (18:41, 1+0, +/-: 0, 4 střely).

Češi v NHL

1. Pastrňák - 65z./91b. (39+52)

2. Hronek - 65z./45b. (5+40)

3. Nečas - 57z./44b. (19+25)

4. Zacha - 61z./40b. (15+25)

5. Hertl - 48z./34b. (15+19)

V posledním duelu už v 6. minutě pálil do odkryté části brány ze svého stanoviště na levém kruhu během dvojnásobné početní převahy. V 25. minutě se utrhl do brejku Trent Frederic a zvýšil na 2:0. Nulu na kontě kanadského celku vymazal v přesilovce z 28. minuty Mitchell Marner, v dalším průběhu ale stříleli góly opět Bruins.

Těsně před druhým odchodem do kabin za asistence Pavla Zachy (17:26, 0+1, +/-: 0, 3 střely) využil další početní výhodu Morgan Geekie a krátce na to se radoval i bek Brandon Carlo. Výhru v dresu Bostonu slavil i Jakub Lauko (13:01, +/-: 0), za Maple Leafs v sestavě nechyběl centr David Kämpf (16:45, +/-: 0, 1 střela).

Stejný výsledek jako v Bostonu se zrodil i v souboji Caroliny s Montrealem. Svůj první start od začátku listopadu tak ozdobil výhrou gólman domácích Frederik Andersen, jenž dlouho absentoval kvůli potížím s krevní sraženinou.

V 6. minutě po trefě Joshuy Roye sice inkasoval jako první, na vítězství 4:1 se ale dánský gólman nakonec podílel v součtu 24 zákroky. Ještě v prvním dějství za přispění aktivního Martina Nečase (17:44, 0+1, +1, 7 střel) srovnal obránce Brady Skjei a do vedení šli Hurricanes poprvé v 40. minutě zásluhou Stefana Noesena.

Ve stejný den se činilo i vedení hokejistů Caroliny, když ulovilo před páteční uzávěrkou přestupů jednu z největších hvězd spojovaných s výměnou. Na play off totiž Hurricanes posílil z Pittsburghu střelec Jake Guentzel.

Po jednozápasové absenci se vrátil do sestavy New Jersey uzdravený Ondřej Palát (15:34, 0+2, +2, 1 střela) a dvěma asistencemi pomohl k výhře 4:1 nad St. Louis. Hlavní hvězdou utkání byl Švýcar Timo Meier, jenž nasázel hattrick a u čtvrté branky Devils asistoval.

Český reprezentant byl u Meierovy v pořadí druhé a třetí trefy z 17. a 37. minuty a za svůj výkon byl jmenován třetí hvězdou večera. Společně s Palátem se radoval i Tomáš Nosek (9:06, -1), gólman Vítek Vaněček je nadále mezi zraněnými. Do brány vítězů se tentokrát postavil Nico Daws a kryl 23 z 24 ran Blues. Po nedávném odvolání Lindyho Ruffa se ve svém druhém zápase z pozice nového hlavního kouče radoval z premiérové výhry Travis Green.

Po dvacetizápasové sérii bez gólu se své 10. trefy sezony konečně dočkal Dominik Kubalík (12:06, 1+0, +/-: 0, 1 střela). V 8 . minutě zápasu na ledě Los Angeles v přesilovce tečoval ránu beka Jakea Sandersona mimo dosah gólmana Cama Talbota.

Při hře 5 na 5 však český útočník nastupoval znova až ve čtvrté formaci Ottawy, kde mu nově parťáka dělal i z farmy povolaný krajan Jiří Smejkal (8:06, +/-: 0, 2 střely). Oba borci kanadskému celku výkony pomohli k remíze 3:3 z řádné hrací doby, v prodloužení se však radovali domácí Kings. Rozhodující akci zařídil v 62. minutě Kevin Fiala.

Jediným českým gólmanem, jenž se v bohatém čtvrtečním programu NHL dostal do akce, byl Karel Vejmelka z Arizony. V 22. minutě domácí partie proti Minnesotě jej v přesilovce překonal tahoun ofenzivy hostů Kirill Kaprizov. Hubené skóre 0:1 pak vydrželo až do divoké třetí třetiny, kdy se nejprve z obratu radovali Coyotes. V 42. minutě se totiž v rozmezí pouhých sedmi vteřin prosadili Clayton Keller a Michael Carcone.

Vejmelku ale následně překonali Zach Bogosian a Joel Eriksson Ek. Český gólman tak utkání zakončil s bilancí 23 zákroků proti 26 střelám soupeře, který se v samém závěru ještě dvakrát prosadil do prázdné klece.

Výsledky

NHL
8. 3. 2024 1:00
Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets : Edmonton Oilers Edmonton Oilers 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Sestavy:
Tarasov (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Provorov, Gudbranson, Severson – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – A. Nylander, Sillinger, Texier – Olivier, Kuraly (A), Danforth.
Sestavy:
Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – E. Kane, Draisaitl (A), Henrique – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Carrick, Janmark.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Mitch Dunning – Ryan Gibbons, Tommy Hughes

NHL
8. 3. 2024 3:00
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Minnesota Wild Minnesota Wild 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
Sestavy:
Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown, Koch – Keller (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Kerfoot, Crouse (A) – Carcone, McBain, O'Brien – Guenther, L. Cooley.
Sestavy:
M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Brodin (A), Bogosian, Merrill, Chisholm, Mermis – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – Zuccarello, Rossi, Hartman – M. Shaw, Lucchini, Lettieri – Dewar, F. Gaudreau, Beckman.

Rozhodčí: Rooney, Syvret – Knorr, Murchison

Počet diváků: 4600

NHL
Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes : Montreal Canadiens Montreal Canadiens 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Sestavy:
Andersen (Kočetkov) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Svečnikov, S. Aho II, Teräväinen – Bunting, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal, Jarvis – Noesen, Kotkaniemi, Fast – Lemieux.
Sestavy:
Montembeault (Primeau) – Matheson, Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Struble – Caufield, Suzuki, Slafkovský – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher – J. Roy, Newhook, Armia – Pearson, White, Ylönen.
NHL
Boston Bruins Boston Bruins : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Sestavy:
Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), Lohrei, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, J. Boqvist, Brazeau.
Sestavy:
Woll (Samsonov) – Brodie, Liljegren, Rielly (A), Ljubuškin, Benoit, McCabe – Knies, Matthews (A), Marner – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares (C), Järnkrok – Gregor, Kämpf, Reaves.

Rozhodčí: Charron, Brenk – Nansen, Kovachik

NHL
8. 3. 2024 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Vancouver Canucks Vancouver Canucks 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Sestavy:
Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Hanifin, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Mantha, W. Karlsson (A), Stephenson – Amadio, N. Roy, Cotter – Kolesar, Froese, Morelli.
Sestavy:
Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Soucy, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – Michejev, J. Miller (A), Boeser – Podkolzin, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.

Rozhodčí: Lee, Kozari – Gawryletz, Apperson

Počet diváků: 18 054

NHL
8. 3. 2024 4:30
San Jose Sharks San Jose Sharks : New York Islanders New York Islanders 2:7 (0:2, 2:4, 0:1)
Sestavy:
Chrona (Kähkönen) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Bordeleau – Kunin (A), Eklund, Zadina – Bailey, Sturm, Labanc – Hoffman, Carpenter, G. Smith.
Sestavy:
Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Nelson (A) – Palmieri, Pageau, Lee (C) – Holmström, Cizikas, Engvall – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.

Rozhodčí: Luxmore, MacPhee – Baker, Pancich

Počet diváků: 10 077

NHL
Los Angeles Kings Los Angeles Kings : Ottawa Senators Ottawa Senators 4:3P (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Sestavy:
Talbot (Rittich) – Moverare, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence, B. Clarke – Turcotte, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Lewis – Kaliyev, Lizotte.
Sestavy:
Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Guenette, Brännström, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Greig, Chartier, Kelly – Smejkal, Kastelic, Kubalík.

Rozhodčí: Schlenker, Rehman – Mills, Flemington

Počet diváků: 16855

NHL
8. 3. 2024 2:00
Nashville Predators Nashville Predators : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Sestavy:
Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), L. Schenn, Lauzon, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Trenin, Sissons, Glass – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
Sestavy:
Comrie (Luukkonen) – Dahlin (A), Jokiharju, Power, Clifton, Ry. Johnson, Bryson, Byram – Greenway, T. Thompson, Tuch – J. Skinner, Cozens, Okposo (C) – Benson, Krebs, Peterka – Girgensons (A), V. Olofsson, Robinson – Rousek.

Rozhodčí: Pochmara, Kea – Murray, O ́Quinn

Počet diváků: 17 159

NHL
Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning : Calgary Flames Calgary Flames 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Sestavy:
Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Crozier, Lilleberg, Perbix – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Chaffee, Cirelli, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Watson, Glendening, Motte.
Sestavy:
Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Pachal, Kylington, Hanley, Gilbert – Coronato (A), Šarangovič, Huberdeau – Pelletier, Kadri (A), Kuzmenko – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.

Rozhodčí: J. Samuel-Thomas, W. McCauley

NHL
New Jersey Devils New Jersey Devils : St. Louis Blues St. Louis Blues 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Sestavy:
Daws (Schmid) – Siegenthaler, Marino, Bahl, B. Smith, L. Hughes, Nemec – Palát (A), Hischier (C), Meier – Haula, J. Hughes (A), Bratt – Tierney, Lazar, Mercer – MacDermid, Nosek, Holtz.
Sestavy:
Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Saad, Thomas (A), Kyrou – Neighbours, B. Schenn (C), Bučněvič – Z. Bolduc, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

Rozhodčí: Blandina, Nicholson – Daisy, Mahon

Počet diváků: 16 259

NHL
Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins : Washington Capitals Washington Capitals 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Góly:
Góly:
01:51 Wilson (Malenstyn)
20:30 Ovečkin (D. Strome, Wilson)
23:16 Jensen (Malenstyn)
28:50 Lapierre (T. van Riemsdyk, Ovečkin)
36:21 Mirošničenko (D. Strome, Milano)
42:13 Milano (Alexejev, D. Strome)
Sestavy:
Jarry (29. Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Eller, Crosby (C), Rakell – R. Smith, Malkin (A), Puustinen – Puljujärvi, Acciari, Bemström – Harkins, Gruden, Carter.
Sestavy:
C. Lindgren (Shepard) – T. van Riemsdyk, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, Bear – Ovečkin (C), Lapierre, Protas (A) – Pacioretty, McMichael, Wilson – Mirošničenko, D. Strome, Milano – Malenstyn, Sgarbossa, Aube-Kubel.

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Fournier, Barton

Počet diváků: 17 093

NHL
Florida Panthers Florida Panthers : Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)