Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Buffalo rozstřílelo Seattle, Washington uspěl na ledě Calgary

Jeff Skinner (53) z Buffalo Sabres se trefil potřetí, slaví s ním Peyton Krebs (19) a Jordan Greenway (12). foto: AP

Ve dvou pondělních zápasech hokejové NHL se radovaly hostující celky. Washington zdolal 5:2 domácí Calgary a Buffalo nečekaně triumfovalo 6:2 nad Seattlem. Za Sabres se hattrickem blýskl útočník Jeff Skinner.
  7:34aktualizováno  7:42

V souboji týmů pohybujících se pod čarou postupu do play off obou konferencí se díky triumfu 6:2 přiblížili divokým kartám hokejisté Buffala. Na ledě Seattlu řádil hlavně zkušený útočník Jeff Skinner, jenž nasázel svůj sedmý hattrick kariéry v NHL. Útočníci Tage Thompson a Alex Tuch si odnesli bilanci 1+1.

Po divoké první třetině vedli Sabres 3:2, když za domácí Kraken se soupeřem udrželi krok střelci Jordan Eberle a Matty Beniers. V dalším průběhu už ale stříleli góly jen hosté, kteří díky úvodní sérii tří zásahů z rozmezí 1. a 6. minuty vyhnali na střídačku brankáře Daccorda.

Střídající Grubauer ve druhém dějství inkasoval od Powera a Skinnera, posledně jmenovaný ještě završil svůj hattrick finální trefou v 59. minutě.

Washington výhra 5:2 z ledu Calgary posunula na pozici s divokou kartou tabulky Východní konference na úkor Detroitu. Dvěma góly se pod výsledek podepsal kapitán Capitals Alexander Ovečkin, jenž tak podevatenácté v řadě v sezoně pokořil hranici 20 branek.

Daného zápisu dosáhl jako teprve šestý hráč historie NHL. Před ním se takto radovali Gordie Howe (22 sezon s 20 a více góly), Ron Francis (20), Brendan Shanahan (19), Dave Andreychuk (19) a Jaromír Jágr (19).

Výsledky:

NHL
19. 3. 2024 3:00
Seattle Kraken Seattle Kraken : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)
Sestavy:
Daccord (6. Grubauer) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans – Eberle (A), Beniers, Tolvanen – Burakovsky, McCann, Bjorkstrand – Yamamoto, Gourde, Kartye – B. Tanev, Bellemare, Tatar.
Sestavy:
Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Byram, Jokiharju, Power, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Girgensons (A) – Benson, Cozens, Greenway – Peterka, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson, Jost, Robinson.

Rozhodčí: StLaurent, Sandlak – Gibbons, MacPherson

Počet diváků: 17 151

NHL
19. 3. 2024 1:30
Calgary Flames Calgary Flames : Washington Capitals Washington Capitals 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)