Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Faksa byl u tří gólů proti Edmontonu, mezi střelce se zapsal i Palát

Radek Faksa (12) z Dallas Stars opouští led po svém gólu proti Edmonton Oilers. foto: Jerome Miron-USA TODAY SportsReuters

Jeden z bodově nejvydařenějších zápasů dosavadní kariéry v NHL ve středu odehrál centr Radek Faksa z Dallasu. Triumf 5:0 nad silným Edmontonem podpořil gólem a dvěma asistencemi. Gólově se prosadil také Ondřej Palát z New Jersey, obránce Vancouveru Filip Hronek bral jednu přihrávku.
  7:23aktualizováno  7:53

Defenzivně laděný centr Radek Faksa (12:51, 1+2, +3, 1 střela) byl zvolen druhou hvězdou středeční partie mezi Dallasem a Edmontonem poté, co se blýskl bilancí gólu a dvou asistencí. Přednost v hlasování novinářů dostal jen jeho spoluhráč z brány Jake Oettinger, jenž na čisté konto u triumfu 5:0 předvedl 35 zákroků.

Faksa otevíral skóre zápasu už ve 3. minutě. Craig Smith vybojoval puk na útočné modré čáře a poslal do šance dvojici spoluhráčů. Sam Steel přihrávkou pod ležícím obráncem uvolnil volného Faksu a fanoušci Dallasu mohli slavit jeho sedmou branku sezony.

Rozhodující fází zápasu pak bylo šest minut hry mezi 34. a 40. minutou. Domácí během dané doby nasázeli další čtyři góly. Vše odstartoval využitou přesilovkou Tyler Seguin, na kterého dále navázali Wyatt Johnston, Jamie Benn a Sam Steel. Faksa se na tom podílel dvěma přihrávkami. Hostující kapitán Connor McDavid vyslal na Oettingera celkově osm střel, prosadit se však tentokrát nedokázal.

V derby mezi Rangers a New Jersey byli po výsledku 4:3 o gól lepší domácí hokejisté New Yorku. V úvodní třetině si Blueshirts vytvořili náskok díky zásahům Panarina a Lafrenierea. Druhé dějství ovšem patřilo Devils, které nastartoval svou desátou trefou sezony český útočník Ondřej Palát (18:49, 1+0, +/-: 0, 2 střely). Po něm se radoval Brendan Smith a Nico Hischier.

Ve třetí třetině ale domácím vrátili nejtěsnější náskok Kaapo Kakko s Chrisem Kreiderem. Druhý jmenovaný utkání rozhodl využitou přesilovkou z 56. minuty. Kromě zmiňovaného Paláta za New Jersey nastoupil i Tomáš Nosek (15:02, -1).

Hokejisté Vancouveru si odvezli těsnou výhru 2:1 z ledu Arizony. U obou branek favorizovaného kanadského mužstva, které suverénně vévodí Pacifické divizi a se 102 body je po Rangers (106), Dallasu (105) a Bostonu (103) čtvrtým nejlepším týmem v celé soutěži, byl ofenzivní obránce Quinn Hughes.

V 30. minutě z přesilovky otevíral skóre a po vyrovnání Dylana Guenthera ze třetí třetiny společně s parťákem Filipem Hronkem (22:06, 0+1, +1, 2 střely) asistoval v 59. minutě u rozdílové akce Conora Garlanda.

Souboj Toronta s Tampou proti sobě postavil nejlepšího střelce ligy Austona Matthewse (63 branek) s průběžným lídrem bodování Nikitu Kučerova (130 bodů).

Šťastnější po výhře odcházel do kabin hostující Kučerov, jenž úspěch Lightning 4:1 podpořil hned třemi asistencemi. Matthews vstřelil svou 63. branku sezony, platil však za jediného střelce domácích v sestavě i s Davidem Kämpfem (11:52, -1, 1 střela).

Výsledky:

NHL
4. 4. 2024 4:00
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : Vancouver Canucks Vancouver Canucks 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly:
50:46 Guenther (Kerfoot, Keller)
Góly:
29:43 Q. Hughes (J. Miller, E. Pettersson)
58:09 Garland (Q. Hughes, Hronek)
Sestavy:
Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.
Sestavy:
Šilovs (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole, Friedman – Höglander, E. Pettersson (A), Boeser – Joshua, J. Miller (A), Garland – Michejev, Blueger, Podkolzin – Aman, Lafferty.

Rozhodčí: Sandlak, Samuels-Thomas – Suchánek, Gawryletz

Počet diváků: 4600

NHL
4. 4. 2024 3:30
Los Angeles Kings Los Angeles Kings : Seattle Kraken Seattle Kraken 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Sestavy:
Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence, Moverare – Byfield, Kopitar (C), Kempe (A) – Moore, Dubois, Arvidsson – Fiala, Lizotte, Lewis – Kaliyev, Laferriere.
Sestavy:
Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, R. Evans – Tolvanen, Beniers, Bjorkstrand – Schwartz (A), Wright, Eberle – Tatar, McCann, Burakovsky – B. Tanev, Gourde (A), Kartye.

Rozhodčí: Lambert, McIsaac – Gibbons, Nansen

Počet diváků: 18 145

NHL
4. 4. 2024 1:00
New York Rangers New York Rangers : New Jersey Devils New Jersey Devils 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Sestavy:
Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
Sestavy:
Kähkönen (Allen) – B. Smith, L. Hughes, Marino, Bahl, Nemec, Siegenthaler – Bratt, Hischier (C), Meier – Holtz, Haula, J. Hughes (A) – Mercer, Nosek, Palát (A) – Lazar, Tierney, MacDermid.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Cormier, Deschamps

Počet diváků: 18 006

NHL
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)