Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Hertl rozhodl o výhře Vegas nad Coloradem, Mrázek chytal za Chicago

Tomáš Hertl (vlevo) z Vegas se raduje se spoluhráčem Jonathanem Marchessaultem z gólu v zápase s Coloradem. foto: AP

Hokejový útočník Tomáš Hertl dokázal skórovat ve druhém startu za sebou. V nedělní partii završil vítězný obrat Vegas proti Coloradu zásahem z 62. minuty na 4:3. Rozhodčí mu navíc neuznali branku už v řádné hrací době. Naopak porážce nezabránil brankář Petr Mrázek, jehož Chicago podlehlo 2:4 Carolině. Útočník Jan Jeník jednou asistoval za Arizonu.
  8:01aktualizováno  8:22

Hertl (17:44, 1+0, +/-: 0, 5 střel, buly 19/6), jenž za úvodní čtyři starty za Golden Knights posbíral tři body 2+1, otevřel svůj střelecký výčet v novém dresu při pátečním triumfu 7:2 nad Minnesotou. Gólovou oslavu si pak zopakoval i v nedělní partii Vegas proti Coloradu. Hosté nastupovali motivováni odčinit den starý šokující debakl 0:7 s Winnipegem a po první třetině drželi dvougólový náskok.

Češi v NHL

1. Pastrňák - 80z./109b. (47+62)

2. Zacha - 76z./58b. (20+38)

3. Nečas - 76z./53b. (24+29)

4. Hronek - 80z./48b. (5+43)

5. Hertl - 52z./37b. (17+20)

V 27. minutě se však nadechli domácí, když aktivní Hertl tečoval do sítě ránu obránce. Kvůli kontaktu s brankářem Georgijevem mu však rozhodčí záhy na to zásah odebrali a v 33. minutě se naopak prosadil Mikko Rantanen - 0:3 pro Avalanche.

Obhájci Stanley Cupu se ovšem nevzdali a ve třetí třetině dokázali ztrátu srovnat. Stíhací jízdu odstartoval v 43. minutě Ivan Barbašev. Kontaktní trefu doručil využitou přesilovkou z 47. minuty William Karlsson a stejný hráč slavil i vyrovnání po akci z 57. minuty. Za stavu 3:3 se tak přešlo do prodloužení, ve kterém po faulu Joshe Mansona hráli domácí v početní výhodě. Tu po nahození Jacka Eichela využil před bránou tečující Hertl, tentokrát už vše v souladu s pravidly.

Hokejisté Caroliny díky třem trefám ze třetí třetiny naplnili roli favorita na ledě Chicaga, které přestříleli 34:16 a odvezli si výhru 4:2. Gólman domácích Petr Mrázek zastavil 33 z 31 střel soupeře.

Hurricanes rozhodli o výhře až v závěrečném dějství, kdy otočili nepříznivý stav 1:2 díky dvěma přesilovkovým gólům útočníka Setha Jarvise. Do prázdné klece v závěru výsledek uzavřel Sebastian Aho. S šesti střeleckými pokusy proti Mrázkovi platil za nejaktivnějšího střelce vítězů Martin Nečas (15:46, -1, 6 střel), bodově se však neprosadil.

Souboj Calgary s Arizonou nabídl jedenáctigólovou přestřelku, z níž vyšli vítězně po skóre 6:5 domácí Flames. Nejvýraznější podíl na výhře měl autor dvou branek domácích ze závěrečné třetiny Nazem Kadri (2+1). Na nedávný hattrick proti Anaheimu navázal pro změnu bilancí 1+1 Andrej Kuzmenko. Asistenci si připsal i slovenský útočník ve službách Calgary Martin Pospíšil.

V dresu Coyotes, kteří v sezoně odehrají již jen poslední domácí zápas s Edmontonem a poté je nejspíš čeká stěhování před příštím ročníkem do Salt Lake City v Utahu, se dvakrát střelecky prosadil talentovaný forvard Dylan Guenther, u jehož druhé akce si asistenci připsal i Jan Jeník (8:52, 0+1, +1). 23letý křídelník byl v závěru sezony povolán do prvního týmu z farmářské AHL a v pátém startu si zapsal první bod.

V 58. minutě za finálního stavu 6:5 nahradil v bráně Coyotes Connora Ingrama, jenž odstoupil po zásahu vysokou holí od soupeře, Karel Vejmelka. V posledních vteřinách však žádné další střele Calgary již nečelil.

Výsledky

NHL
15. 4. 2024 0:00
Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Sestavy:
Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Tinordi, Korchinski, Del Mastro, Murphy (A) – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Reichel, Athanasiou, Donato – Slaggert, T. Johnson, T. Raddysh – Dickinson, Joe. Anderson, Nazar.
Sestavy:
Kočetkov (S. Martin) – Slavin (A), Burns, Orlov, Pesce, Chatfield, DeAngelo – Guentzel, S. Aho II, Jarvis – Kotkaniemi, Drury, Nečas – Martinook (A), J. Staal (C), Svečnikov – Noesen, Je. Kuzněcov, Fast.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Dunning – Barton, Cormier

Počet diváků: 18742

NHL
15. 4. 2024 2:00
Calgary Flames Calgary Flames : Arizona Coyotes Arizona Coyotes 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)
Góly:
07:22 Kuzmenko (Kadri, Pospíšil)
09:42 Coronato
29:06 Zary (Dr. Hunt)
36:50 Šarangovič (Backlund, R. Andersson)
Sestavy:
Wolf (Markström) – Weegar, Miromanov, Kylington, R. Andersson (A), Ochoťuk, Pachal – Pospíšil, Kadri, Kuzmenko – Šarangovič, Backlund (C), Mangiapane – Huberdeau (A), Zary, Dr. Hunt – Coronato, Rooney, Duehr.
Sestavy:
Ingram (58. Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Koljačonok, J. Brown – Keller (A), Kerfoot, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – Maccelli, McBain, Doan – O'Brien, Jeník, Carcone.

Rozhodčí: Nicholson, Sullivan – Mills, Toomey

Počet diváků: 17 247

NHL
14. 4. 2024 21:30
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Colorado Avalanche Colorado Avalanche 4:3P (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Sestavy:
Hill (L. Thompson) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Stephenson, Hertl, Dorofejev – Howden, W. Karlsson, Mantha – Cotter, N. Roy, Kolesar.
Sestavy:
Georgijev (Annunen) – Toews, Makar, C. Jones, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Drouin, MacKinnon, Lehkonen – Ničuškin, Mittelstadt, Rantanen – Parise, Colton, Duhaime – Trenin, Cogliano, Wood.
NHL
14. 4. 2024 19:10
St. Louis Blues St. Louis Blues : Seattle Kraken Seattle Kraken 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)