Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Winter Hockey Games pod širým nebem se má odehrát v prosinci na Letné

Letos v únoru se odehrálo západočeské derby mezi Karlovými Vary a Plzní u skokanského můstku v německém Klingenthalu foto: ČTK

Hokejové zápasy pod širým nebem na akci Winter Hockey Games se mají odehrát 5. až 8. prosince v Praze na Letenské pláni. Znovu oživený projekt by měl podle informací serveru CzechCrunch zahrnovat šest utkání, z nichž ve dvou se bude bojovat o extraligové body. Hrát by se mělo na dočasně postaveném stadionu s kapacitou tribun přesahující 16 tisíc diváků. Organizátoři se chystají oznámit detaily akce příští týden.
  13:19

Několikrát odložený projekt se má uskutečnit po čtyřech letech od původního záměru se zápasy ve Špindlerově Mlýně pod sjezdovkou ve Svatém Petru. Na prosinec roku 2020 byly tehdy plánované zápasy prvoligových týmů Kladna s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem proti Vrchlabí a extraligový souboj Hradce Králové s pražskou Spartou.

Akce Winter Hockey Games byla pak dvakrát odložena kvůli pandemii koronaviru a vládním opatřením. Projekt se přesunul do české metropole, kde se mělo hrát již v prosinci 2022. Akce však byla znovu odložena.

S ohledem na lokalitu lze předpokládat, že během šestizápasového programu se na Letné představí pražská Sparta. Utkat se má s brněnskou Kometou, změřit síly mají také Plzeň s Českými Budějovicemi. Součástí programu je i utkání slovenské extraligy mezi Košicemi a Slovanem Bratislava či duel německé nejvyšší soutěže Ingolstadt - Eisbären Berlín. Program má odstartovat univerzitní souboj Česko - Slovensko a zakončit pak utkání českých legend proti zbytku světa.

„Můžeme potvrdit, že již několik měsíců jednáme o možnosti uspořádat v Praze extraligová utkání pod širým nebem, ale v současné chvíli není potvrzen přesný harmonogram a další důležité detaily. Bližší informace budou oznámeny na tiskové konferenci, která se uskuteční až po vyvrcholení aktuálně probíhajícího play off extraligy, kam nyní upínáme veškerou pozornost,“ řekl nedávno serveru sport.cz ředitel extraligy Martin Loukota.

O extraligové body se hrálo pod otevřenou oblohou již šestkrát. Jako první změřili síly hokejisté Pardubic a Brna (4:2) v lednu 2011, kdy zápas na plochodrážním stadionu ve Svítkově sledovalo 17.140 diváků. O pět let později za Lužánkami Kometa nejprve porazila Plzeň (5:2) a pak podlehla Spartě (2:4). Divácký rekord se posunul na 18.514 a potom dokonce na 21.500 diváků.

V lednu 2020 se hráči Sparty a Litvínova (3:2) utkali na fotbalovém stadionu v Drážďanech, kde zápasu přihlíželo v ochozech 32.009 diváků. Loni v lednu se střetly Třinec a Brno (6:1) na Tehelném poli v Bratislavě (11.367 diváků). Letos v únoru se odehrálo západočeské derby mezi Karlovými Vary a Plzní u skokanského můstku v německém Klingenthalu (13.000 diváků).

Autoři: ,