Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začátek přípravy hokejistů narušily pozdní příchody

Sport

  15:02
PRAHA - Nezvyklé problémy s pozdními příchody musel řešit trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Národní tým v Praze odstartoval přípravu na Švédské hry, třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour (EHT) a ve stanovený čas v O2 areně chyběla hned pětice původem pardubických hráčů. Všichni se totiž kvůli problémům na cestě zpozdili.

Zleva útočník Jan Kolář. trenér Alois Hadamczik a obránce Jakub Krejčík na srazu české hokejové reprezentace před Švédskými hrami, třetím turnajem seriálu Euro Hockey Tour foto: ČTK

Jediným řádně omluveným hráčem byl útočník Zbyněk Irgl, který hrál ještě v pondělí odpoledne zápas v Nižném Novgorodu a do Prahy přiletěl až v úterý odpoledne. "Podle pravidel mezinárodní federace musel toto utkání hrát, takže se k nám připojí až odpoledne nebo večer," řekl Hadamczik novinářům.

Zatímco s absencí útočníka Dinama Minsk dopředu počítal, fakt, že obránci Jan Kolář s Jakubem Nakládalem a útočníci Petr Koukal, Petr Průcha a Jan Kolář ve stanovený čas na srazu chyběli, jej trochu zaskočil. "Není to příjemné. Když má člověk sraz, tak očekává, že tady budou. Žádné drama z toho dělat nebudu, ale upozornil jsem kluky, že je nutné, aby radši přijeli do Prahy o dvě hodiny dříve a dali si tady kafe. Stejně jako když letíte do Ameriky, tak taky musíte na letišti čekat dvě hodiny," uvedl reprezentační kouč.

Všichni opozdilci do multifunkční arény přijeli v průběhu předtréninkové porady, trénink tak absolvovali celý. "Nehrotil bych to. Budou pod větším tlakem a budu na ně přísný. Musí podat lepší výkon," pousmál se Hadamczik. Mezi třiadvaceti nominovanými hráči není žádný nováček, nejméně mezinárodních zkušeností má bek Kolář, jeho jmenovec útočník Kolář se do národního týmu vrací po téměř osmi letech. Naposledy hrál na turnaji v Moskvě 2003.

Hadamczik: Jsem rád, že nepřišly další omluvenky

Oproti předešlým srazům nemusel Hadamczik dělat další změny v nominaci, nikdo se neomluvil. "Omluvenek bylo dost už před nominací, takže zaplaťpánbůh, že už nepřišly jiné," oddechl si Hadamczik, který musel oželet služby obránců Lukáše Krajíčka, Miroslava Blaťáka, Martina Škouly, Petra Čáslavy nebo útočníků Romana Červenky a Petra Vrány. Již dopředu se navíc dohodl s brankářem Jakubem Štěpánkem, že tentokrát dostane volno.

Reprezentační kouč však nepovažuje stávající tým za výrazně slabší než předešlé výběry, které se představily na turnajích EHT. "Myslím si, že těžko se nahrazují hráči jako Plekanec, Jágr, Eliáš, ale ti další mají podobnou výkonnost. Já tomu týmu věřím a neřekl bych, že je někdo slabší nebo ne. Každý hráč ví, že svým výkonem může zaujmout trenéra na další akci v Brně, kde už se bude rozhodovat o tom, kdo pojede na mistrovství světa," řekl Hadamczik.

Reprezentace se ve středu přesune do Stockholmu, kde se ve čtvrtek utká s domácím výběrem. V sobotu poté Češi nastoupí proti Finsku a turnaj zakončí nedělním soubojem s Ruskem.

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat