Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhadná sebevražda. Před 10 lety se oběsil nadějný hokejista Kábrt

Sport

  8:00
Před deseti lety se českým hokejem rozlétla smutná zpráva: nadějný liberecký útočník Pavel Kábrt spáchal sebevraždu. Co může dovést nadprůměrně trénovaného sportovce, milujícího otce rodiny a pro všechny kolem bezproblémového kluka k tak zoufalému činu? To je otázka, která dodnes mnohým vrtá hlavou.

Liberecký útočník Pavel Kábrt (ve světlém) plachtí vzduchem po zákroku protihráče. foto: MAFA - Bořivoj Černý.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Hokejový útočník Pavel Kábrt vzešel ze slavné pardubické líhně. Už jako mládežník vynikal a hrával o jednu věkovou kategorii výš. "Neměl třeba takový talent jako někteří další hráči, ale měl obrovské srdce. Byl to bojovník a dříč," říká trenér Josef Paleček, který Kábrta vedl ve starším dorostu i v extraligovém A týmu Pardubic.

V roce 2002 Kábrt pomohl Liberci k postupu do extraligy. V jeho osobním životě to vypadalo, že vše je, jak má být. Měl s manželkou malou holčičku, další dítě bylo na cestě. Pořídili si byt v Liberci. Štěstí však bylo jen zdánlivé. Na obzoru už se sbírala mračna.

Do další sezony v nejvyšší soutěži už Kábrt nezasáhl. Stěžoval si na velkou únavu, střevní problémy a hubnutí. Obíhal doktory, přidaly se bolesti hlavy a deprese. Chřadnul doslova před očima.

A poté přišel osudný den: úterý 16. září 2003. Pavel Kábrt byl nalezen oběšený v lese nedaleko obce Stéblová na Pardubicku. Zemřel ve věku nedožitých pětadvaceti let.

Celý díl seriálu Pohnuté osudy můžete dočíst v sobotním vydání Lidových novin.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat