Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Záhadná sebevražda. Před 10 lety se oběsil nadějný hokejista Kábrt

Sport

  8:00
Před deseti lety se českým hokejem rozlétla smutná zpráva: nadějný liberecký útočník Pavel Kábrt spáchal sebevraždu. Co může dovést nadprůměrně trénovaného sportovce, milujícího otce rodiny a pro všechny kolem bezproblémového kluka k tak zoufalému činu? To je otázka, která dodnes mnohým vrtá hlavou.

Liberecký útočník Pavel Kábrt (ve světlém) plachtí vzduchem po zákroku protihráče. foto: MAFA - Bořivoj Černý.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Hokejový útočník Pavel Kábrt vzešel ze slavné pardubické líhně. Už jako mládežník vynikal a hrával o jednu věkovou kategorii výš. "Neměl třeba takový talent jako někteří další hráči, ale měl obrovské srdce. Byl to bojovník a dříč," říká trenér Josef Paleček, který Kábrta vedl ve starším dorostu i v extraligovém A týmu Pardubic.

V roce 2002 Kábrt pomohl Liberci k postupu do extraligy. V jeho osobním životě to vypadalo, že vše je, jak má být. Měl s manželkou malou holčičku, další dítě bylo na cestě. Pořídili si byt v Liberci. Štěstí však bylo jen zdánlivé. Na obzoru už se sbírala mračna.

Do další sezony v nejvyšší soutěži už Kábrt nezasáhl. Stěžoval si na velkou únavu, střevní problémy a hubnutí. Obíhal doktory, přidaly se bolesti hlavy a deprese. Chřadnul doslova před očima.

A poté přišel osudný den: úterý 16. září 2003. Pavel Kábrt byl nalezen oběšený v lese nedaleko obce Stéblová na Pardubicku. Zemřel ve věku nedožitých pětadvaceti let.

Celý díl seriálu Pohnuté osudy můžete dočíst v sobotním vydání Lidových novin.

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...