27. prosince 2011 13:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zázrak na ledě. Důchodkyně si vystřelila nový vůz

Životní trefa Brendy Hewlettové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Životní trefa Brendy Hewlettové | foto: Reprofoto

Nikdy v ruce nedržela hokejku. A přece se devětapadesátileté důchodkyni Brendě Hewlettové podařilo trefit z modré obranné čáry kluziště díru velkou akorát tak pro puk. Těsně před Vánoci tak zažila zázrak na ledě a ze stadionu si odvezla výhru v podobě nového vozu Ford F-150.

Během přestávky mezi třetinami zápasu zámořské federální ligy dostala Američanka spolu s dalšími čtyřmi vybranými diváky jedinečnou možnost. Trefou do malé skulinky v bráně mohla vyhrát luxusní automobil. "Nechci jít první, budu vypadat hloupě," bránila se Hewletová, když měla začínat. Nikdy předtím se totiž hokeji aktivně nevěnovala, ani někde na rybníce.

Ještě toho dne přitom odvezla svůj starý a porouchaný pick up do servisu. Nad koupí nového nepřemýšlela, neměla peníze. Jenže pak se na ní usmálo nečekané štěstí. Oblékla helmu, vzala do ruky hokejku, která pro ni byla navíc příliš velká, a skvělou střelou mířila přesně tam, kam měla. 

Fanoušci v hledišti pak začali bouřlivě skandovat a celý domácí tým hokejistů vyjel popřát důchodkyni rovnou na led. "Na hokej chodím 60 let, ale nikdy jsem neviděl, že by se někomu podařilo ten otvor trefit. Je to neuvěřitelné," smekl z úžasu jeden z komentátorů.

Lidovky.cz