14. listopadu 2011 15:51 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Židlický: Kvůli dětem a hokeji město polévá i plácky

Vpravo Marek Židlický. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vpravo Marek Židlický. | foto: ČTK

LOS ANGELES (od spolupracovníka LN v USA)  V NHL patří mezi zkušené matadory. Vždyť hokejista Marek Židlický (34) hraje osmou sezonu zámořské kariéry, již shodně rozdělil mezi dva týmy – nejdřív Nashville Predators, poté Minnesotu Wild. "A tam to hokejem hodně žije," pochvaluje si reprezentační obránce.

LN Minnesota se loni nedostala do play off, zato v letošní sezoně se vám daří. Čím to?
Chtěli jsme sezonu dobře začít, hlavně po zpackaném loňském závěru. Vyhráváme těsné a důležité zápasy. Ale sezona je dlouhá.

LN Hraje se vám dobře? Poslouchají vás mladší spoluhráči?
Zatím je to dobré. Důležité pro mě je, abychom vyhrávali. Potom se budou zlepšoval všichni. Zatím jsem sice nedal gól, ale mám věk, abych věděl, že na mých gólech zdaleka tak nezáleží.

LN Mluví se mezi hráči o návratu Jaromíra Jágra do NHL?
Než sezona začala, tak se všichni o něj zajímali. Každý chtěl vědět, jak na tom bude. Ptali se dokonce i mě, ale teď to trochu ustalo. Nikdo to v zásadě neřeší.

LN Jak byste své působení v Nashville a Minnesotě srovnal?
Největší rozdíl je asi v počasí… Zatímco Nashville je na americkém jihu, v Minnesotě hlavně panuje zima. Mně ale zima nijak nevadí, hrál jsem i ve Finsku, mám ji rád. Líbí se mi i obě města, jak Nashville, tak Minneapolis, každé má svoje plusy a minusy, ale obě jsou příjemná na žití.

LN O Nashvillu se říká, že je to město country hudby, čím se vyznačuje Minnesota?
Hokejem. Je to město i stát hokeje, který tam dost prožívají. Na každém rohu je zamrzlé hřiště, věnují se mládeži. Líbí se mi, že každý večer polévají pro děti plácky, aby, až skončí ve tři škola, mohli všichni vyrazit zase na hokej.

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.