Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Online reportáž

14:45
Hokejisty v centru města přivítal primátor Pavel Bém.
14:43
Zlatí hoši právě přijeli na střeše autobusu na Staroměstské náměstí.
14:34
Hokejoví reprezentanti dorazí do centra Prahy okolo 14:45.
14:25
Stovky fanoušků vyzbrojeny českými vlajkami zaplavily Staroměstské náměstí.
14:08
Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová uvedla, že v souvislosti s příjezdem hokejového týmu budou dopravní policisté dohlížet na dopravu takřka po celé Praze. Pořádek v centru města budou s městskými strážníky podle mluvčí hlídat policisté pořádkové služby i kriminalisté.
14:03
Mistři světa nedorazili do Prahy kompletní, do Čech přiletělo jen 22 hráčů. Chyběli hlavní strůjce titulu brankář Tomáš Vokoun a obránce Michal Rozsíval, kteří se vydali z Německa rovnou za rodinami do Spojených států amerických.
13:55
Hráči se usadili do autobusu. Za burácení davu odjíždějí směr Staroměstské náměstí.
13:53
Hráčům se nechce ze střechy autobusu. Stále na ní zůstávají ti nejrozjařenější hráči: Červenka, Klepiš, Koukal a Vampola.
13:51
Asi dvanáct hráčů vylezlo na střechu autobusu a mávají na fanoušky plyšovými srdci, které dostali od fanynek.
13:50
"My vám děkujem!" volají zlatí hoši v čele s Rolinkem na fanoušky.
13:48
Přes davy rozjařených fanoušků se hokejisté snaží protlačit do autobusu, který je odveze do centra Prahy. "Hoši děkujem!" křičí celé letiště.
13:46
Fanoušků na Ruzyni stále přibývá. Pracovníci hokejového svazu rozdali mezi ně asi stovku plakátů s fotografií reprezentace. Lidé si je nechávají od hokejistů podepisovat.
13:45
Hokejisty nyní čeká fotografování před autobusem, který je odveze za fanoušky na Staroměstské náměstí. Autobus s nápisem Hokejoví mistři světa 2010 je obklopen davy fanoušků.
13:34
"Bylo vybráno všech šest našich hokejistů, ale protože jsme tým, odmítli do něj jít," vysvětlil rozveselený Jágr novinářům, proč nikdo z našich hráčů není v All Star týmu.
13:30

"Je to bolestivý," vzpomněl Jágr na včerejší srážku u mantinelu s Jemelinem. Jaké má zranění ale přesně neví. "Doktor zatím nebyl k dispozici," smál se Jágr.

  • Čeští hokejoví mistři se vracejí z Německa: zleva Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

    Čeští hokejoví mistři se vracejí z Německa: zleva Tomáš Rolinek a Jaromír Jágr. / Autor: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

13:21
Jen vybraná skupinka mladých fanynek, která má speciální akreditaci, se dostala přímo na tiskovou konferenci. Ostatní fanoušci musí stát venku, pořadatele nepovolili ani potom, co se strhla nad Ruzyní průtrž mračen.
13:19
"I ti hráči, kteří byli třeba podceňovaní před začátkem mistrovství, se svou bojovností vyrovnali i takovým hráčům jako Ovečkin, Malkin nebo Kovalčuk," zdůraznil trenér Růžička.
13:15
"Deset procent z výhry dá každý hráč na obci Troubky," přislíbil za reprezentanty Rolinek. Připomněl, že i přes náročný program na mistrovství světa celý tým sledoval, jak záplavy pustoší Moravu.
13:11
"Nic není nemožný, všechno jde, když se chce," vzkázal Jágr všem, kdo českému týmu nevěřili, že by to mohl dotáhnout do zlatého konce.
13:10
"Teď si to užijem," raduje se kapitán hokejistů Rolinek.