3. května 2014 20:11, aktualizováno  20:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágrovo zranění není vážné, proti Finům ale útočník zřejmě nenastoupí

Jaromír Jágr na tréninku reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr na tréninku reprezentace. | foto: MAFRA - František Vlček.

STOCKHOLM/PRAHA Po sprše v podobě porážky 0:6 s Ruskem přiletěla ze Stockholmu přece jen dobrá zpráva. Zranění Jaromíra Jágra by nemělo být tak vážné, aby ohrozilo jeho účast na hokejovém mistrovství světa.

Slavný veterán odstoupil po jednom ze soubojů ve 23. minutě druhého utkání českých hokejistů na Švédských hrách. Do zápasu, který národní tým prohrál 0:6, se už nevrátil.

Kovář: Nechtěl jsem z branky utíkat

"Je to pro mě poslední přátelák před mistrovstvím světa, tak jsem nechtěl utíkat. Chtěl jsem si aspoň trošku zachytat, protože tam bylo co chytat," řekl brankář Jakub Kovář po utkání.

"Nebylo to o tom, že bychom se na to vykašlali, nebo nemohli a nebojovali, ale dělali jsme šílené taktické chyby. Rusové to měli hrozně lehké. Tím, jak dali góly na začátku, tak hráli úplně v pohodě. Mužstvo mají tak strašně silné, že s tím nešlo už vůbec nic dělat," dodal.

"Jarda má naražené stehno, ale podrobnosti ještě moc nevím. Po zápase jsem s ním nemluvil. Má ho v péči fyzioterapeut," řekl serveru hokej.cz reprezentační trenér Vladimír Růžička.

"Ukázalo, že jde o svalové zhmoždění po kontaktu s protihráčem," vysvětlil přítomným novinářům fyzioterapeut české výpravy Michal Truc. Ten léčí Jágra ultrazvukem a protizánětlivou a protiotokovou terapií. "Večer ještě budeme pracovat na uvolnění svalu," doplnil.

Český tým má na programu ještě poslední zápas Švédských her - v neděli se střetne s Finskem. Tenhle duel dvaačtyřicetiletý veterán pravděpodobně vynechá.

Podle Trucova odhadu by však "koňar" neměl ohrozit účast největší české hvězdy na mistrovství světa v Bělorusku, které začíná v pátek. "Myslím, že v průběhu několika dní to bude dobré," věřil fyzioterapeut.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?