20. června 2010 14:56 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Kritizovaný a smutný Domenech: Kdyby se Anelka omluvil, zůstal by

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Domenech a Anelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Domenech a Anelka. | foto: ČTK

KNYSNA Trenér francouzské fotbalové reprezentace Raymond Domenech dnes potvrdil, že Nicolas Anelka mohl v týmů zůstat, kdyby se za svůj slovní útok na trenéra omluvil. Pro samotný hráčův výbuch v poločase zápasu s Mexikem prý ale má pochopení a lituje, že se aféra dostala na veřejnost.

Francouzský deník L'Equipe v sobotu přinesl informaci, že Anelka neunesl kritiku Domenecha a vulgárně ho urážel. Hráč popřel, že by použil neslušné výrazy, ale už bylo jasné, že spor s trenérem nezůstane za dveřmi francouzské kabiny. A když se útočník Chelsea odmítl omluvit, byl poslán domů.

"Jediné, co mu vyčítám, je, že když jsem mu dal šanci si o tom promluvit a omluvit se, tak odmítl," uvedl pro francouzskou televizi TF1 Domenech a problémového hráče se znovu zastal. "Lidé si ani neumějí představit, jakému tlaku čelíme. Hráči pak mohou ztratit nervy, když má trenér poznámky k jejich hře," pokračoval trenér a dodal, že k Anelkovi žádnou zášť necítí.

Anelka se loučí se šampionátem.

Viditelně ho mrzelo, že se spor nepodařilo ututlat. "Chtěli jsme to vyřešit interně. Pro mě to skončilo tím, že jsem ho do druhého poločasu nepostavil. Ale vznikl kolem toho hrozný humbuk," posteskl si Domenech.

Francouzská média rovněž poukazovala na to, že to nebyl jediný problém uvnitř týmu. Při cestě ze zápasu se prý dokonce Yoann Gourcuff popral s další hvězdou Franckem Ribérym. "To je absolutní nesmysl. Kdo Gourcuffa zná, tak ví, že je nemožné, aby se s někým popral," řekl trenér.

Anelka (úplně vpravo) už si takto s Gallasem a Evrou na tréninku nepopovídá.

Francie zápas s Mexikem prohrála 0:2 a je na pokraji vyřazení. To odvrátí jen vysoká výhra nad JAR a zároveň souboj Uruguaye s Mexikem nesmí skončit remízou. Ještě tak zesílily kritické hlasy na Domenechovu adresu. Nově se do francouzského kouče pustil i technický ředitel fotbalového svazu a bývalý úspěšný trenér Liverpoolu Gerard Houllier.

Podle něj je spolupráce s Domenechem nemožná. "Pracuje samostatně až autokraticky. A to do té míry, že trenér jednadvacítky ani nevěděl, koho bude Domenech brát na mistrovství a s jakými hráči tedy může počítat. Dělá si své věci ve svém rohu. To mě trochu šokovalo. Nyní za to nese následky," řekl Houllier v rozhovoru pro rozhlas RMC.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz